İsim Arama

Zeinab İsminin Anlamı Nedir? Zeinab Ne Demek?

Zeinab ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zeinab isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zeinab isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zeinab isminin anlamı nedir? Zeinab ne demek?

Zeinab isminin anlamı nedir?
  • Zeinab isminin cinsiyeti: Kız
  • Zeinab isminin kökeni: Arapça
  • Zeinab isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zeinab ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zeinab ismindeki harf sayısı: 6
  • Zeinab isminin rengi: Pembe
  • Zeinab isminin nitelikeri: Uyumsuz, Çalışkan, Yaramaz, Misafirperver, İnatçı, Sevimli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zeinab

Zeinab isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zeinab ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.

Zeinab isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zeinab İsmiyle Uyumlu İsimler

Zeinab İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zaynab, Zeinab

Zeinab İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zein, Shinab

Zeinab ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zeinab İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zeinab İsmi Konulabilir Mi?

Zeinab isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zeinab isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zeinab İsmi Caiz Mi?

Zeinab ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zeinab isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zeinab İsminin Özellikleri

Zeinab isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Zeinab İsminin Sayı Analizi

Zeinab isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
E: 6
İ: 12
N: 17
A: 1
B: 2

Zeinab isminin numerolojik değeri: 67

Zeinab İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Zeinab İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zaman sensiz geçmiyor
Esir etmişsir gözlerin gözlerime.
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Nereden eserse rüzgar, kalbimde olacak onun gönlü..
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Bu gece korkarım sen olmazsan

Zeinab İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zeinab isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zeinab

Zeinab İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zeinab isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zeinab

Zeinab İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zeinab isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zeinab

Zeinab İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zeinab ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zeinab İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zeinab ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Duygusal, Enerjik, Sağduyu Sahibi, Girişken, Sıcakkanlı olmalarıdır.

Zeinab İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zeinab ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Gereksiz İnatçı, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif, Aşırı Duygusal olmalarıdır.

Zeinab isminin Notasyonları Nelerdir?

Zeinab isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
E: Edirne
İ: İzmir
N: Niğde
A: Adana
B: Bolu

Zeinab Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
E: Ekrem
İ: İrfan
N: Nizam
A: Ahmet
B: Behçet

Zeinab isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
E: Echo
İ:
N: November
A: Alfa
B: Bravo

Zeinab isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
E: Engin
İ: İstif
N: Neptün
A: Aydın
B: Burak

Zeinab İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zeinab ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zeinab ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zeinab ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zeinab İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.