İsim Arama

Zaynab İsminin Anlamı Nedir? Zaynab Ne Demek?

Zaynab ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zaynab isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zaynab isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zaynab isminin anlamı nedir? Zaynab ne demek?

Zaynab isminin anlamı nedir?
  • Zaynab isminin cinsiyeti: Kız
  • Zaynab isminin kökeni: Arapça
  • Zaynab isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zaynab ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zaynab ismindeki harf sayısı: 6
  • Zaynab isminin rengi: Pembe
  • Zaynab isminin nitelikeri: Uyumsuz, İnatçı, Maceracı, Misafirperver, Sevimli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zaynab

Zaynab isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zaynab ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.

Zaynab isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zaynab İsmiyle Uyumlu İsimler

Zaynab İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zayna, Zaynab, Zaynah, Zeinab

Zaynab İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zayda, Zayn, Shinab

Zaynab ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zaynab İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zaynab İsmi Konulabilir Mi?

Zaynab isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zaynab isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zaynab İsmi Caiz Mi?

Zaynab ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zaynab isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zaynab İsminin Özellikleri

Zaynab isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Zaynab İsminin Sayı Analizi

Zaynab isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
A: 1
Y: 28
N: 17
A: 1
B: 2

Zaynab isminin numerolojik değeri: 78

Zaynab İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Zaynab İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ziyan oldu bencilliklerim yüzünden işleyen zamanım
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Yarim, yarenim bu sevda seninleyken bile sana susuyor
Ne olur sende benimle hep benim ol
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Benimde düşlerim ve seninle olan

Zaynab İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zaynab isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zaynab

Zaynab İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zaynab isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zaynab

Zaynab İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zaynab isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zaynab

Zaynab İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zaynab ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zaynab İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zaynab ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Girişken, Gezgin, Sağduyu Sahibi, Sıcakkanlı olmalarıdır.

Zaynab İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zaynab ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Agresif, Geçmişte Yaşayan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Aşırı Duygusal olmalarıdır.

Zaynab isminin Notasyonları Nelerdir?

Zaynab isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
A: Adana
Y: Yozgat
N: Niğde
A: Adana
B: Bolu

Zaynab Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
A: Ahmet
Y: Yahya
N: Nizam
A: Ahmet
B: Behçet

Zaynab isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
A: Alfa
Y: Yankee
N: November
A: Alfa
B: Bravo

Zaynab isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
A: Aydın
Y: Yılmaz
N: Neptün
A: Aydın
B: Burak

Zaynab İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zaynab ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zaynab ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zaynab ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zaynab İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.