İsim Arama

Zahi İsminin Anlamı Nedir? Zahi Ne Demek?

Zahi ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zahi isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zahi isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zahi isminin anlamı nedir? Zahi ne demek?

Zahi isminin anlamı nedir?
  • Zahi isminin cinsiyeti: Erkek
  • Zahi isminin kökeni: Arapça
  • Zahi isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zahi ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zahi ismindeki harf sayısı: 4
  • Zahi isminin rengi: Mavi
  • Zahi isminin nitelikeri: Uyumsuz, İnatçı, Tez Canlı, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zahi

Zahi isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zahi ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Zahi isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zahi İsmiyle Uyumlu İsimler

Zahi İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zahrah, Sarahi, Zahara, Zahire, Zahar, Zahide, Zahava, Ronahi

Zahi İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ferahi, Sipahi, Zahi, Zahid, Ahi, Rahi, Zahir, Zahit, Mahi, Dahi

Zahi ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zahi İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zahi İsmi Konulabilir Mi?

Zahi isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zahi isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zahi İsmi Caiz Mi?

Zahi ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zahi isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zahi İsminin Özellikleri

Zahi isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Zahi İsminin Sayı Analizi

Zahi isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
A: 1
H: 10
İ: 12

Zahi isminin numerolojik değeri: 52

Zahi İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Zahi İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zamansız bir aşksın sen benim için
Ansızın çıkıverdin karşıma
Hasretinden deli oluyorum ben
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim

Zahi İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zahi isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zahi

Zahi İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zahi isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zahi

Zahi İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zahi isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zahi

Zahi İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Zahid Akman: 2005 - 2009 arasında RTÜK (Radyo Televizyon Üst Kurulu) başkanlığı görevinde bulunmuştur. Zahid Akman, tam adı Aykut Zahid Akman’dır. 1958 yılında Ankara’da doğmuştur. 25 yaşından sonra "dinin yasak ettiği şeylerden sakınıp buyurduklarını yerine getiren" anlamına gelen arapça “Zahid” ismini de adının önüne almıştır. Turgut Akman adında kardeşi vardır.Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1984 yılında mezun oldu. 1986-1987 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Rad...
  • Zahide Yetiş: Zahide Yetiş, 1979 yılında Avusturya, Viyana’da doğmuştur.Babası burs kazanıp okul için Viyana’ya gittiğinde yeni evli imiş veZahide orada doğmuştur.“Allah’ın emir ve yasaklarına uyan” demekmiş Zahide’nin anlamı.Anne tarafı Yunanistan - Selanik, baba tarafı Kütahya'dan İzmir'e gelmiştir. Bir kız, üç erkek kardeşi vardır. Zahide Yetiş çok küçükken anne babası boşanmışlar, o babaannesinin yanında İzmir’de büyümüştür. Ortaokul ve Lise yıllarında Güzel Konuşma, Şiir Okuma ve Kompozisyon Yarışmaların...
Zahi İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zahi ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Girişken, Sakin, Enerjik olmalarıdır.

Zahi İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zahi ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Agresif, Panik, Kırılgan olmalarıdır.

Zahi isminin Notasyonları Nelerdir?

Zahi isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
A: Adana
H: Hatay
İ: İzmir

Zahi Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
A: Ahmet
H: Hasan
İ: İrfan

Zahi isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
A: Alfa
H: Hotel
İ:

Zahi isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
A: Aydın
H: Halat
İ: İstif

Zahi İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zahi ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zahi ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zahi ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zahi İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.