İsim Arama

Zafira İsminin Anlamı Nedir? Zafira Ne Demek?

Zafira ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zafira isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zafira isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zafira isminin anlamı nedir? Zafira ne demek?

Zafira isminin anlamı nedir?
  • Zafira isminin cinsiyeti: Erkek
  • Zafira isminin kökeni: Arapça
  • Zafira isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zafira ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zafira ismindeki harf sayısı: 6
  • Zafira isminin rengi: Mavi
  • Zafira isminin nitelikeri: Uyumsuz, İnatçı, Sinirli, Yaramaz, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zafira

Zafira isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zafira ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Zafira isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zafira İsmiyle Uyumlu İsimler

Zafira İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Temira, Behira, Zafirah, Yadira, Yahaira, Zafina, Shira, Sapphira, Safira, Pamira

Zafira İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zafir, Ahira, Jaira, Zafira

Zafira ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zafira İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zafira İsmi Konulabilir Mi?

Zafira isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zafira isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zafira İsmi Caiz Mi?

Zafira ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zafira isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zafira İsminin Özellikleri

Zafira isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Zafira İsminin Sayı Analizi

Zafira isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
A: 1
F: 7
İ: 12
R: 21
A: 1

Zafira isminin numerolojik değeri: 71

Zafira İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Zafira İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zehretme arık bu gününü de..
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Fatma Soyalan
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Rahat uyuyamazdım saçının kokusu duymayınca,
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor

Zafira İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zafira isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zafira

Zafira İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zafira isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zafira

Zafira İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zafira isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zafira

Zafira İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zafira ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zafira İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zafira ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Girişken, Uysal, Enerjik, Maceracı olmalarıdır.

Zafira İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zafira ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Agresif, Güven Vermeyen, Kırılgan, Gaddar olmalarıdır.

Zafira isminin Notasyonları Nelerdir?

Zafira isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
A: Adana
F: Fatsa
İ: İzmir
R: Rize
A: Adana

Zafira Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
A: Ahmet
F: Fatih
İ: İrfan
R: Rasim
A: Ahmet

Zafira isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
A: Alfa
F: Foxtrot
İ:
R: Romeo
A: Alfa

Zafira isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
A: Aydın
F: Felenk
İ: İstif
R: Reis
A: Aydın

Zafira İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zafira ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zafira ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zafira ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zafira İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.