İsim Arama

Yunis İsminin Anlamı Nedir? Yunis Ne Demek?

Yunis ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Yunis isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Yunis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Yunis isminin anlamı nedir? Yunis ne demek?

Yunis isminin anlamı nedir?
  • Yunis isminin cinsiyeti: Erkek
  • Yunis isminin kökeni: Arapça
  • Yunis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Yunis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Yunis ismindeki harf sayısı: 5
  • Yunis isminin rengi: Mavi
  • Yunis isminin nitelikeri: Maceracı, Modern, Misafirperver, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Yunis

Yunis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Yunis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Yunis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Yunis İsmiyle Uyumlu İsimler

Yunis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Coronis, Jenis, Alannis

Yunis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Enis, Yunis, Yunt, Yannis, Jiannis, Adonis, Yunus, Anis, Ioannis, Munis

Yunis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Yunis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Yunis İsmi Konulabilir Mi?

Yunis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Yunis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Yunis İsmi Caiz Mi?

Yunis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Yunis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Yunis İsminin Özellikleri

Yunis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Yunis İsminin Sayı Analizi

Yunis isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Y: 28
U: 25
N: 17
İ: 12
S: 22

Yunis isminin numerolojik değeri: 104

Yunis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Yunis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Yüreğimdeki sevdasın sen Dolunayım
Usul usul gelsem sana
Neyleyim sensiz bu canı
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Seher Merve

Yunis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Yunis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Yunis

Yunis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Yunis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Yunis

Yunis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Yunis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Yunis

Yunis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Yunis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Yunis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Yunis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Gezgin, Misafirperver, Sağduyu Sahibi, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Yunis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Yunis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Geçmişte Yaşayan, Aceleci, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Yunis isminin Notasyonları Nelerdir?

Yunis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Y: Yozgat
U: Uşak
N: Niğde
İ: İzmir
S: Sinop

Yunis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yahya
U: Ufuk
N: Nizam
İ: İrfan
S: Serhat

Yunis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yankee
U: Uniform
N: November
İ:
S: Sierra

Yunis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yılmaz
U: Umman
N: Neptün
İ: İstif
S: Seydi

Yunis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Yunis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Yunis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Yunis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Yunis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.