İsim Arama

Yalena İsminin Anlamı Nedir? Yalena Ne Demek?

Yalena ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Yalena isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Yalena isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Yalena isminin anlamı nedir? Yalena ne demek?

Yalena isminin anlamı nedir?
  • Yalena isminin cinsiyeti: Kız
  • Yalena isminin kökeni: Yunanca
  • Yalena isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Yalena ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Yalena ismindeki harf sayısı: 6
  • Yalena isminin rengi: Pembe
  • Yalena isminin nitelikeri: Maceracı, İnatçı, Gösterişli, Çalışkan, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Yalena

Yalena isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Yalena ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Yalena isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Yalena İsmiyle Uyumlu İsimler

Yalena İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Philomena, Celena, Hena, Yalene, Azucena, Dorena, Sirena, Andrena, Irena, Magdalena

Yalena İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Yaltır, Yalazahan, Yalvaç, Yalt, Yalman, Yalkın, Yalazakan, Yalçın, Yalçıner, Yalım

Yalena ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Yalena İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Yalena İsmi Konulabilir Mi?

Yalena isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Yalena isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Yalena İsmi Caiz Mi?

Yalena ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Yalena isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Yalena İsminin Özellikleri

Yalena isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Yalena İsminin Sayı Analizi

Yalena isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Y: 28
A: 1
L: 15
E: 6
N: 17
A: 1

Yalena isminin numerolojik değeri: 68

Yalena İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Yalena İsmi İle Akrostiş Şiirler

Yüreğimdeki sevdasın sen Dolunayım
Ansızın çıkıverdin karşıma
Lütfen kabul et bu küçük hediyeyi,
Eski günleri çok özledim ben
Neyleyim sensiz bu canı
Ansızın çıkıverdin karşıma

Yalena İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Yalena isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Yalena

Yalena İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Yalena isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Yalena

Yalena İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Yalena isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Yalena

Yalena İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Yalena ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Yalena İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Yalena ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Gezgin, Girişken, Yetenekli, Duygusal, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Yalena İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Yalena ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Geçmişte Yaşayan, Agresif, Obur, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Yalena isminin Notasyonları Nelerdir?

Yalena isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Y: Yozgat
A: Adana
L: Lüleburgaz
E: Edirne
N: Niğde
A: Adana

Yalena Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yahya
A: Ahmet
L: Lokum
E: Ekrem
N: Nizam
A: Ahmet

Yalena isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yankee
A: Alfa
L: Lima
E: Echo
N: November
A: Alfa

Yalena isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yılmaz
A: Aydın
L: Levent
E: Engin
N: Neptün
A: Aydın

Yalena İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Yalena ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Yalena ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Yalena ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Yalena İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.