İsim Arama

Yalene İsminin Anlamı Nedir? Yalene Ne Demek?

Yalene ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Yalene isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Yalene isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Yalene isminin anlamı nedir? Yalene ne demek?

Yalene isminin anlamı nedir?
  • Yalene isminin cinsiyeti: Kız
  • Yalene isminin kökeni: Yunanca
  • Yalene isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Yalene ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Yalene ismindeki harf sayısı: 6
  • Yalene isminin rengi: Pembe
  • Yalene isminin nitelikeri: Maceracı, İnatçı, Gösterişli, Çalışkan, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Yalene

Yalene isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Yalene ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Yalene isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Yalene İsmiyle Uyumlu İsimler

Yalene İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Xene, Yalena, Angelene, Cyrene, Melpomene, Alcmene, Raelene, Eirene, Yalazay, Yaldız

Yalene İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Yalman, Abilene, Yalkın, Yalım, Yalazakan, Yaldırak, Yalgı, Yalazahan, Yalazabay, Yalçınkaya

Yalene ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Yalene İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Yalene İsmi Konulabilir Mi?

Yalene isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Yalene isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Yalene İsmi Caiz Mi?

Yalene ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Yalene isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Yalene İsminin Özellikleri

Yalene isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Yalene İsminin Sayı Analizi

Yalene isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Y: 28
A: 1
L: 15
E: 6
N: 17
E: 6

Yalene isminin numerolojik değeri: 73

Yalene İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Yalene İsmi İle Akrostiş Şiirler

Yaşarken cenneti görmek, ne kadar şanslıyım ki benim bahtım
Ama inadına seveceğiz bir yarim
Lafta sözde değil gerçekten sevdiğimsin sen
En güzel bağda gonca sen gül sen
Nereden eserse rüzgar, kalbimde olacak onun gönlü..
En güzel bağda gonca sen gül sen

Yalene İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Yalene isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Yalene

Yalene İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Yalene isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Yalene

Yalene İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Yalene isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Yalene

Yalene İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Yalene ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Yalene İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Yalene ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Gezgin, Girişken, Yetenekli, Duygusal, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Yalene İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Yalene ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Geçmişte Yaşayan, Agresif, Obur, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Yalene isminin Notasyonları Nelerdir?

Yalene isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Y: Yozgat
A: Adana
L: Lüleburgaz
E: Edirne
N: Niğde
E: Edirne

Yalene Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yahya
A: Ahmet
L: Lokum
E: Ekrem
N: Nizam
E: Ekrem

Yalene isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yankee
A: Alfa
L: Lima
E: Echo
N: November
E: Echo

Yalene isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yılmaz
A: Aydın
L: Levent
E: Engin
N: Neptün
E: Engin

Yalene İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Yalene ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Yalene ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Yalene ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Yalene İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.