İsim Arama

Ismena İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Ismena isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Ismena isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ismena isminin anlamı nedir? Ismena ne demek?

  • Ismena isminin cinsiyeti: Kız
  • Ismena isminin kökeni: Yunanca
  • Ismena isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ismena ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ismena ismindeki harf sayısı: 6
  • Ismena isminin rengi: Pembe
  • Ismena isminin nitelikeri: Zeki, Dürüst, Uyumlu, Çalışkan, Misafirperver, İnatçı

Ismena İsminin Anlamı Nedir? Ismena Ne Demek?

Ismena isminin anlamı nedir?

Ismena İsminin Analizi

Ismena isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ismena ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Ismena İsminin Harf ve Sayı Analizi

Ismena isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ismena İsmiyle Uyumlu İsimler

Ismena İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nursena, Yardena, Zweena, Doriena, Arena, Gülsena, Amena, Athena, Yalena, Mangena

Ismena İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ismık, Ismail

Ismena ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ismena İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ismena İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Ismena ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Ismena İsmi Konulabilir Mi?

Ismena isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ismena isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ismena İsmi Caiz Mi?

Ismena ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ismena isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ismena İsminin Diyanetteki Anlamı

Ismena isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Ismena isminin anlamı: Öğrenilmiş

Ismena İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Ismena ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Ismena ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Ismena ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Ismena ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Ismena İsminin Özellikleri

Ismena isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ismena İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Ismena İsmi İle Akrostiş Şiirler

Irak yoldan geldim sana ben yarım
Serhat Ertaş
Mesken olur bu sevda
Ellerim titriyor
Nazlı yâr ile atacak zar nerde ?
Aşkımı herkes duyacak.

Ismena İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ismena isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ismena

Ismena İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ismena isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ismena

Ismena İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ismena isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ismena

Ismena İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Ismena isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Ismena isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Ismena isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Ismena isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Ismena isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Ismena isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Ismena İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ismena ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ismena İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ismena ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hassas, Espirili, Zeki, Duygusal, Sağduyu Sahibi, Girişken olmalarıdır.

Ismena İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ismena ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Polyanacı, Baskıcı, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Ismena isminin Notasyonları Nelerdir?

Ismena isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

I: Isparta
S: Sinop
M: Muş
E: Edirne
N: Niğde
A: Adana

Ismena Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
S: Serhat
M: Mehmet
E: Ekrem
N: Nizam
A: Ahmet

Ismena isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: India
S: Sierra
M: Mike
E: Echo
N: November
A: Alfa

Ismena isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

I: Irmak
S: Seydi
M: Merih
E: Engin
N: Neptün
A: Aydın

Ismena İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ismena ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ismena ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ismena ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ismena İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

ısmena isminin numerolojisi, ısmena isminin enerjisi, ısmena isminin arapça yazlışı, ısmena isminin hikayesi, ısmena isminin burcu, ısmena isminin uğurlu sayısı, ısmena isminin ebced değeri, ısmena isminin rengi, ısmena isminin harf analizi