İsim Arama

Veronica İsminin Anlamı

Veronica isminin anlamı nedir? Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Veronica isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Veronica isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Veronica isminin anlamı nedir? Veronica ne demek?

  • Veronica isminin cinsiyeti: Kız
  • Veronica isminin kökeni: Yunanca
  • Veronica isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Veronica ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Veronica ismindeki harf sayısı: 8
  • Veronica isminin rengi: Pembe
  • Veronica isminin nitelikeri: Dinibütün, Çalışkan, Komik, Pozitif, Misafirperver, Yaramaz, Huysuz, İnatçı

Veronica İsminin Anlamı Nedir? Veronica Ne Demek?

Veronica isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

İsim Analizi Veronica

Veronica isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Veronica ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Veronica isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Veronica İsmiyle Uyumlu İsimler

Veronica İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Verdinaz, Veronica, Veronicha, Jessica, Danica, Ranica, Vera, Katica, Veronika, Yessica

Veronica İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Veral, Thessalonica, Verdî, Verim, Vergili, Ivica, Verşan, Vergi, Vergin, Jovica

Veronica ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Veronica İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Veronica İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Veronica ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Veronica İsmi Konulabilir Mi?

Veronica isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Veronica isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Veronica İsmi Caiz Mi?

Veronica ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Veronica isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Veronica İsminin Diyanetteki Anlamı

Veronica isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Veronica isminin anlamı: zafer Bringer

Veronica İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Veronica ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Veronica ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Veronica ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Veronica ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Veronica İsminin Özellikleri

Veronica isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Veronica İsminin Sayı Analizi

Veronica isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

V: 27
E: 6
R: 21
O: 18
N: 17
İ: 12
C: 3
A: 1

Veronica isminin numerolojik değeri: 105

Veronica İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Veronica İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ve inan büyük bir sevda masalıydık
Emre kendin ol sev artık birisini…
Resmin mabedim olmuş din-i aşkta
O zaman ver elini elime kaderimiz bir olsun seninle…
Ne olur sadece benim ol hep benimle kal
İmrenilecek bir aşk yaşasaydık
Canımdan bir parçasın ey sevdiğim
Aşkı ile beni sarmazsan eğer

Veronica İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Veronica isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Veronica

Veronica İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Veronica isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Veronica

Veronica İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Veronica isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Veronica

Veronica İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Veronica isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Veronica isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Veronica isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Veronica isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Veronica isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Veronica isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Veronica İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Veronica ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Veronica İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Veronica ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sportmen, Duygusal, Maceracı, Sırdaş, Sağduyu Sahibi, Enerjik, Soğukkanlı, Girişken olmalarıdır.

Veronica İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Veronica ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Umursamaz, Gereksiz İnatçı, Gaddar, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Tembel, Agresif olmalarıdır.

Veronica isminin Notasyonları Nelerdir?

Veronica isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

V: Van
E: Edirne
R: Rize
O: Ordu
N: Niğde
İ: İzmir
C: Ceyhan
A: Adana

Veronica Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vehbi
E: Ekrem
R: Rasim
O: Osman
N: Nizam
İ: İrfan
C: Cemal
A: Ahmet

Veronica isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Victor
E: Echo
R: Romeo
O: Oscar
N: November
İ:
C: Charlie
A: Alfa

Veronica isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vatan
E: Engin
R: Reis
O: Oruç
N: Neptün
İ: İstif
C: Cemal
A: Aydın

Veronica İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Veronica ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Veronica ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Veronica ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Veronica İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

veronica isminin numerolojisi, veronica isminin enerjisi, veronica isminin arapça yazlışı, veronica isminin hikayesi, veronica isminin burcu, veronica isminin uğurlu sayısı, veronica isminin ebced değeri, veronica isminin rengi, veronica isminin harf analizi