İsim Arama

Vasilis İsminin Anlamı Nedir? Vasilis Ne Demek?

Vasilis ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Vasilis isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Vasilis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Vasilis isminin anlamı nedir? Vasilis ne demek?

Vasilis isminin anlamı nedir?
  • Vasilis isminin cinsiyeti: Erkek
  • Vasilis isminin kökeni: Yunanca
  • Vasilis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Vasilis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Vasilis ismindeki harf sayısı: 7
  • Vasilis isminin rengi: Mavi
  • Vasilis isminin nitelikeri: Dinibütün, İnatçı, Dürüst, Yaramaz, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Vasilis

Vasilis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Vasilis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Vasilis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Vasilis İsmiyle Uyumlu İsimler

Vasilis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Damalis, Doralis, Ardelis, Vasiliki, Philis, Phyllis, Nellis, Melis, Vasıla, Vasfiye

Vasilis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Vasıl, Vasilios, Vassaf, Arlis, Apostolis, Aristotelis, Vasıf, Vasili, Vangelis, Vasyl

Vasilis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Vasilis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Vasilis İsmi Konulabilir Mi?

Vasilis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Vasilis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Vasilis İsmi Caiz Mi?

Vasilis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Vasilis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Vasilis İsminin Özellikleri

Vasilis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Vasilis İsminin Sayı Analizi

Vasilis isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

V: 27
A: 1
S: 22
İ: 12
L: 15
İ: 12
S: 22

Vasilis isminin numerolojik değeri: 111

Vasilis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Vasilis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Varlığın hep bana umut ve huzur verdi
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Serhat Gülseren
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Lütfettin sende sevdin çok beni
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Serhat Gülseren

Vasilis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Vasilis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Vasilis

Vasilis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Vasilis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Vasilis

Vasilis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Vasilis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Vasilis

Vasilis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Vasilis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Vasilis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Vasilis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sportmen, Girişken, Espirili, Enerjik, Yetenekli olmalarıdır.

Vasilis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Vasilis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Umursamaz, Agresif, Baskıcı, Kırılgan, Obur olmalarıdır.

Vasilis isminin Notasyonları Nelerdir?

Vasilis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

V: Van
A: Adana
S: Sinop
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
S: Sinop

Vasilis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vehbi
A: Ahmet
S: Serhat
İ: İrfan
L: Lokum
İ: İrfan
S: Serhat

Vasilis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Victor
A: Alfa
S: Sierra
İ:
L: Lima
İ:
S: Sierra

Vasilis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vatan
A: Aydın
S: Seydi
İ: İstif
L: Levent
İ: İstif
S: Seydi

Vasilis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Vasilis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Vasilis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Vasilis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Vasilis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.