İsim Arama

Vasileios İsminin Anlamı Nedir? Vasileios Ne Demek?

Vasileios ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Vasileios isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Vasileios isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Vasileios isminin anlamı nedir? Vasileios ne demek?

Vasileios isminin anlamı nedir?
  • Vasileios isminin cinsiyeti: Erkek
  • Vasileios isminin kökeni: Yunanca
  • Vasileios isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Vasileios ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Vasileios ismindeki harf sayısı: 9
  • Vasileios isminin rengi: Mavi
  • Vasileios isminin nitelikeri: Dinibütün, İnatçı, Dürüst, Yaramaz, Gösterişli, Çalışkan, Pozitif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Vasileios

Vasileios isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Vasileios ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Vasileios isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Vasileios İsmiyle Uyumlu İsimler

Vasileios İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Aidoios, Vasfiye, Vasıla, Lykaios, Vasiliki

Vasileios İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Vasfi, Gregorios, Soterios, Bartholomaios, Vasim, Helios, Vasıf, Dionysios, Porphyrios, Eutropios

Vasileios ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Vasileios İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Vasileios İsmi Konulabilir Mi?

Vasileios isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Vasileios isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Vasileios İsmi Caiz Mi?

Vasileios ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Vasileios isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Vasileios İsminin Özellikleri

Vasileios isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Vasileios İsminin Sayı Analizi

Vasileios isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

V: 27
A: 1
S: 22
İ: 12
L: 15
E: 6
İ: 12
O: 18
S: 22

Vasileios isminin numerolojik değeri: 135

Vasileios İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Vasileios İsmi İle Akrostiş Şiirler

Varlığınla aşka doymak isterim
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın
Sen gidersen ben biterim.
İsmini dağa taşa yazarım yarim
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
En çok istediğim sensin sevdiğim
İsmini dağa taşa yazarım yarim
Onur Ayva
Sen gidersen ben biterim.

Vasileios İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Vasileios isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Vasileios

Vasileios İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Vasileios isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Vasileios

Vasileios İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Vasileios isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Vasileios

Vasileios İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Vasileios ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Vasileios İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Vasileios ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sportmen, Girişken, Espirili, Enerjik, Yetenekli, Duygusal, Sırdaş olmalarıdır.

Vasileios İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Vasileios ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Umursamaz, Agresif, Baskıcı, Kırılgan, Obur, Gereksiz İnatçı, İçine Kapanık olmalarıdır.

Vasileios isminin Notasyonları Nelerdir?

Vasileios isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

V: Van
A: Adana
S: Sinop
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
E: Edirne
İ: İzmir
O: Ordu
S: Sinop

Vasileios Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vehbi
A: Ahmet
S: Serhat
İ: İrfan
L: Lokum
E: Ekrem
İ: İrfan
O: Osman
S: Serhat

Vasileios isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Victor
A: Alfa
S: Sierra
İ:
L: Lima
E: Echo
İ:
O: Oscar
S: Sierra

Vasileios isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

V: Vatan
A: Aydın
S: Seydi
İ: İstif
L: Levent
E: Engin
İ: İstif
O: Oruç
S: Seydi

Vasileios İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Vasileios ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Vasileios ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Vasileios ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Vasileios İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.