İsim Arama

Uriana İsminin Anlamı Nedir? Uriana Ne Demek?

Uriana ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Uriana isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Uriana isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Uriana isminin anlamı nedir? Uriana ne demek?

Uriana isminin anlamı nedir?
  • Uriana isminin cinsiyeti: Kız
  • Uriana isminin kökeni: Yunanca
  • Uriana isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Uriana ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Uriana ismindeki harf sayısı: 6
  • Uriana isminin rengi: Pembe
  • Uriana isminin nitelikeri: Modern, Komik, Yaramaz, İnatçı, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Uriana

Uriana isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Uriana ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Uriana isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Uriana İsmiyle Uyumlu İsimler

Uriana İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Katriana, Zana, Etana, Yana, Rosana, Doriana, Chana, Cana, Breana, Ocèana

Uriana İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Uriël, Mattana, Uriyah, Uri, Urian, Zyana, Urijah, Uriah, Dana, Mevlana

Uriana ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Uriana İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Uriana İsmi Konulabilir Mi?

Uriana isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Uriana isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Uriana İsmi Caiz Mi?

Uriana ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Uriana isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Uriana İsminin Özellikleri

Uriana isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Uriana İsminin Sayı Analizi

Uriana isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

U: 25
R: 21
İ: 12
A: 1
N: 17
A: 1

Uriana isminin numerolojik değeri: 77

Uriana İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Uriana İsmi İle Akrostiş Şiirler

Uzak yollarım sayende yakına erdi
Rabbim beni sana bağışlasın
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana
Anlasana senden ayrı kalamıyorum

Uriana İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Uriana isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Uriana

Uriana İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Uriana isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Uriana

Uriana İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Uriana isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Uriana

Uriana İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Uriana ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Uriana İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Uriana ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Misafirperver, Maceracı, Enerjik, Girişken, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Uriana İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Uriana ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aceleci, Gaddar, Kırılgan, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Uriana isminin Notasyonları Nelerdir?

Uriana isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

U: Uşak
R: Rize
İ: İzmir
A: Adana
N: Niğde
A: Adana

Uriana Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Ufuk
R: Rasim
İ: İrfan
A: Ahmet
N: Nizam
A: Ahmet

Uriana isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Uniform
R: Romeo
İ:
A: Alfa
N: November
A: Alfa

Uriana isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Umman
R: Reis
İ: İstif
A: Aydın
N: Neptün
A: Aydın

Uriana İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Uriana ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Uriana ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Uriana ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Uriana İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.