İsim Arama

Urania İsminin Anlamı Nedir? Urania Ne Demek?

Urania ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Urania isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Urania isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Urania isminin anlamı nedir? Urania ne demek?

Urania isminin anlamı nedir?
  • Urania isminin cinsiyeti: Kız
  • Urania isminin kökeni: Yunanca
  • Urania isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Urania ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Urania ismindeki harf sayısı: 6
  • Urania isminin rengi: Pembe
  • Urania isminin nitelikeri: Modern, Komik, İnatçı, Misafirperver, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Urania

Urania isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Urania ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Urania isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Urania İsmiyle Uyumlu İsimler

Urania İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Xenia, Harmonia, Ionia, Theophania, Urania, Apollonia, Munia, Filomenia, Iphigenia, Junia

Urania İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Uras, Uraltan, Uranus, Uraz, Uran, Uram, Uraltay, Uralp, Uraza, Urazlı

Urania ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Urania İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Urania İsmi Konulabilir Mi?

Urania isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Urania isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Urania İsmi Caiz Mi?

Urania ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Urania isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Urania İsminin Özellikleri

Urania isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Urania İsminin Sayı Analizi

Urania isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

U: 25
R: 21
A: 1
N: 17
İ: 12
A: 1

Urania isminin numerolojik değeri: 77

Urania İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Urania İsmi İle Akrostiş Şiirler

Usul usul gelsem sana
Rabbime şükürler olsun ki sevdam alevinle kavruluyor
Ansızın çıkıverdin karşıma
Neyleyim sensiz bu canı
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Ansızın çıkıverdin karşıma

Urania İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Urania isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Urania

Urania İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Urania isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Urania

Urania İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Urania isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Urania

Urania İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Urania ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Urania İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Urania ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Misafirperver, Maceracı, Girişken, Sağduyu Sahibi, Enerjik olmalarıdır.

Urania İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Urania ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aceleci, Gaddar, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan olmalarıdır.

Urania isminin Notasyonları Nelerdir?

Urania isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

U: Uşak
R: Rize
A: Adana
N: Niğde
İ: İzmir
A: Adana

Urania Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Ufuk
R: Rasim
A: Ahmet
N: Nizam
İ: İrfan
A: Ahmet

Urania isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Uniform
R: Romeo
A: Alfa
N: November
İ:
A: Alfa

Urania isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Umman
R: Reis
A: Aydın
N: Neptün
İ: İstif
A: Aydın

Urania İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Urania ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Urania ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Urania ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Urania İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.