İsim Arama

Ursala İsminin Anlamı Nedir? Ursala Ne Demek?

Ursala ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ursala isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ursala isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ursala isminin anlamı nedir? Ursala ne demek?

Ursala isminin anlamı nedir?
  • Ursala isminin cinsiyeti: Kız
  • Ursala isminin kökeni: Yunanca
  • Ursala isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ursala ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ursala ismindeki harf sayısı: 6
  • Ursala isminin rengi: Pembe
  • Ursala isminin nitelikeri: Modern, Komik, Dürüst, İnatçı, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ursala

Ursala isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ursala ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Ursala isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ursala İsmiyle Uyumlu İsimler

Ursala İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Pamala, Amala, Micheala, Samala, Jaala, Jala, Magdala, Adala, Cala, Mala

Ursala İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Özpala, Pala, Özbala, Aybala, Kala, Hanzala, Bozbala, Lala, Oğuzbala, Sala

Ursala ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ursala İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ursala İsmi Konulabilir Mi?

Ursala isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ursala isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ursala İsmi Caiz Mi?

Ursala ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ursala isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ursala İsminin Özellikleri

Ursala isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Ursala İsminin Sayı Analizi

Ursala isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

U: 25
R: 21
S: 22
A: 1
L: 15
A: 1

Ursala isminin numerolojik değeri: 85

Ursala İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Ursala İsmi İle Akrostiş Şiirler

Usul usul gelsem sana
Rabbime şükürler olsun ki sevdam alevinle kavruluyor
Seher Merve
Ansızın çıkıverdin karşıma
Lütfen kabul et bu küçük hediyeyi,
Ansızın çıkıverdin karşıma

Ursala İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ursala isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ursala

Ursala İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ursala isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ursala

Ursala İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ursala isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ursala

Ursala İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ursala ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ursala İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ursala ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Misafirperver, Maceracı, Espirili, Girişken, Yetenekli olmalarıdır.

Ursala İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ursala ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aceleci, Gaddar, Baskıcı, Agresif, Obur olmalarıdır.

Ursala isminin Notasyonları Nelerdir?

Ursala isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

U: Uşak
R: Rize
S: Sinop
A: Adana
L: Lüleburgaz
A: Adana

Ursala Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Ufuk
R: Rasim
S: Serhat
A: Ahmet
L: Lokum
A: Ahmet

Ursala isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Uniform
R: Romeo
S: Sierra
A: Alfa
L: Lima
A: Alfa

Ursala isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Umman
R: Reis
S: Seydi
A: Aydın
L: Levent
A: Aydın

Ursala İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ursala ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ursala ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ursala ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ursala İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.