İsim Arama

Urania İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Urania isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Urania isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Urania isminin anlamı nedir? Urania ne demek?

  • Urania isminin cinsiyeti: Kız
  • Urania isminin kökeni: Yunanca
  • Urania isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Urania ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Urania ismindeki harf sayısı: 6
  • Urania isminin rengi: Pembe
  • Urania isminin nitelikeri: Modern, Komik, İnatçı, Misafirperver, Yaramaz

Urania İsminin Anlamı Nedir? Urania Ne Demek?

Urania isminin anlamı nedir?

Urania İsminin Analizi

Urania isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Urania ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Urania İsminin Harf ve Sayı Analizi

Urania isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Urania İsmiyle Uyumlu İsimler

Urania İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Urania, Apollonia, Titania, Stephania, Theophania, Calligenia, Filomenia, Eugenia, Sania, Harmonia

Urania İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Uraltan, Ural, Uraltay, Uranus, Uraz, Uralp, Azania, Uran, Uram, Uras

Urania ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Urania İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Urania İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Urania ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Urania İsmi Konulabilir Mi?

Urania isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Urania isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Urania İsmi Caiz Mi?

Urania ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Urania isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Urania İsminin Diyanetteki Anlamı

Urania isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Urania isminin anlamı: Göksel

Urania İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Urania ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Urania ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Urania ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Urania ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Urania İsminin Özellikleri

Urania isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Urania İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Urania İsmi İle Akrostiş Şiirler

Umut olur her bakışın
Resimlerinde aşkı buldum ben inan
Aşkım Berkam seni çok seviyorum
Nasılda aşık edip eyledin şaşkın
İnan mutlu ederim seni ben yarim
Aşkım Berkam seni çok seviyorum

Urania İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Urania isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Urania

Urania İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Urania isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Urania

Urania İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Urania isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Urania

Urania İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Urania isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Urania isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Urania isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Urania isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Urania isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Urania isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Urania İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Urania ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Urania İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Urania ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Misafirperver, Maceracı, Girişken, Sağduyu Sahibi, Enerjik olmalarıdır.

Urania İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Urania ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aceleci, Gaddar, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan olmalarıdır.

Urania isminin Notasyonları Nelerdir?

Urania isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

U: Uşak
R: Rize
A: Adana
N: Niğde
İ: İzmir
A: Adana

Urania Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Ufuk
R: Rasim
A: Ahmet
N: Nizam
İ: İrfan
A: Ahmet

Urania isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Uniform
R: Romeo
A: Alfa
N: November
İ:
A: Alfa

Urania isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

U: Umman
R: Reis
A: Aydın
N: Neptün
İ: İstif
A: Aydın

Urania İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Urania ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Urania ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Urania ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Urania İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

urania isminin numerolojisi, urania isminin enerjisi, urania isminin arapça yazlışı, urania isminin hikayesi, urania isminin burcu, urania isminin uğurlu sayısı, urania isminin ebced değeri, urania isminin rengi, urania isminin harf analizi