İsim Arama

Timun İsminin Anlamı Nedir? Timun Ne Demek?

Timun ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Timun isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Timun isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Timun isminin anlamı nedir? Timun ne demek?

Timun isminin anlamı nedir?
  • Timun isminin cinsiyeti: Erkek
  • Timun isminin kökeni: Yunanca
  • Timun isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Timun ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Timun ismindeki harf sayısı: 5
  • Timun isminin rengi: Mavi
  • Timun isminin nitelikeri: Romantik, Yaramaz, Uyumlu, Modern, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Timun

Timun isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Timun ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Timun isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Timun İsmiyle Uyumlu İsimler

Timun İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Permun, Timandra, Timona

Timun İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Timur, Meymun, Timurhan, Memun, Timuröz, Timuçin, Timothée, Timeus, Maimun, Timurcan

Timun ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Timun İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Timun İsmi Konulabilir Mi?

Timun isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Timun isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Timun İsmi Caiz Mi?

Timun ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Timun isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Timun İsminin Özellikleri

Timun isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Timun İsminin Sayı Analizi

Timun isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
İ: 12
M: 16
U: 25
N: 17

Timun isminin numerolojik değeri: 94

Timun İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Timun İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tuhaf bir şarkı gibi dilimdesin
İsmini dağa taşa yazarım yarim
Maziyi unutur mutlu oluruz
Uzaklarda değil sen hep benimle ol
Nerdesin, sarıl bana, koy yüreğini yüreğime

Timun İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Timun isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Timun

Timun İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Timun isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Timun

Timun İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Timun isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Timun

Timun İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Timun ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Timun İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Timun ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Enerjik, Zeki, Misafirperver, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Timun İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Timun ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız, Aceleci, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Timun isminin Notasyonları Nelerdir?

Timun isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
İ: İzmir
M: Muş
U: Uşak
N: Niğde

Timun Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
İ: İrfan
M: Mehmet
U: Ufuk
N: Nizam

Timun isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
İ:
M: Mike
U: Uniform
N: November

Timun isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
İ: İstif
M: Merih
U: Umman
N: Neptün

Timun İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Timun ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Timun ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Timun ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Timun İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.