İsim Arama

Tertia İsminin Anlamı Nedir? Tertia Ne Demek?

Tertia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Tertia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Tertia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Tertia isminin anlamı nedir? Tertia ne demek?

Tertia isminin anlamı nedir?
  • Tertia isminin cinsiyeti: Kız
  • Tertia isminin kökeni: Yunanca
  • Tertia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Tertia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Tertia ismindeki harf sayısı: 6
  • Tertia isminin rengi: Pembe
  • Tertia isminin nitelikeri: Romantik, Çalışkan, Komik, Yaramaz, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Tertia

Tertia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Tertia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Tertia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Tertia İsmiyle Uyumlu İsimler

Tertia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Catia, Terpsichore, Hypatia, Myrtia, Atia, Netia, Terken, Mutia, Terisita, Hestia

Tertia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Terem, Terek, Terlan

Tertia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Tertia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Tertia İsmi Konulabilir Mi?

Tertia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Tertia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Tertia İsmi Caiz Mi?

Tertia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Tertia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Tertia İsminin Özellikleri

Tertia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tertia İsminin Sayı Analizi

Tertia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
E: 6
R: 21
T: 24
İ: 12
A: 1

Tertia isminin numerolojik değeri: 88

Tertia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Tertia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tenin kokusu gitmedi hala
Eski günleri çok özledim ben
Rabbime şükürler olsun ki sevdam alevinle kavruluyor
Tenin kokusu gitmedi hala
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Ansızın çıkıverdin karşıma

Tertia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Tertia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Tertia

Tertia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Tertia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Tertia

Tertia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Tertia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Tertia

Tertia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Tertia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Tertia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Tertia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Duygusal, Maceracı, Enerjik, Girişken olmalarıdır.

Tertia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Tertia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Kırılgan, Agresif olmalarıdır.

Tertia isminin Notasyonları Nelerdir?

Tertia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
E: Edirne
R: Rize
T: Tokat
İ: İzmir
A: Adana

Tertia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
E: Ekrem
R: Rasim
T: Temel
İ: İrfan
A: Ahmet

Tertia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
E: Echo
R: Romeo
T: Tanfo
İ:
A: Alfa

Tertia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
E: Engin
R: Reis
T: Turgut
İ: İstif
A: Aydın

Tertia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Tertia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Tertia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Tertia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Tertia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.