İsim Arama

Terisita İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Terisita isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Terisita isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Terisita isminin anlamı nedir? Terisita ne demek?

  • Terisita isminin cinsiyeti: Kız
  • Terisita isminin kökeni: Yunanca
  • Terisita isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Terisita ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Terisita ismindeki harf sayısı: 8
  • Terisita isminin rengi: Pembe
  • Terisita isminin nitelikeri: Romantik, Çalışkan, Komik, Yaramaz, Dürüst, İnatçı

Terisita İsminin Anlamı Nedir? Terisita Ne Demek?

Terisita isminin anlamı nedir?

Terisita İsminin Analizi

Terisita isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Terisita ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Gizil gücünüz tümüyle hizmet ve düzenle ilintilidir. Güvenilir biri olduğunuzu diğer insanlara ispatlayın. Düzenli, yardımsever, dürüst ve samimi bir insansınız. Önemli işler başarmak için buradasınız. Yoğun ve uzun saatler boyu çalışarak ve pratikliğinizi kullanarak bunu başarabilirsiniz.

İfadenizi, irade gücünüzle ortaya koyacaksınız.Bu üstünlük taslamak anlamına gelmez.Tanrısal iradenin olumlu bir uyumudur.Tinsel olaylara pratik bir şekilde yaklaşacaksınız.Kişisel maddi çıkarlarınızı önemsemeyin. 4 yapıcının sayısıdır ve size sadık kalacak herhangi bir örgütlenmenin kurulmasına yardımcı olacaksınız

Terisita İsminin Harf ve Sayı Analizi

Terisita isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Terisita İsmiyle Uyumlu İsimler

Terisita İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Pepita, Babita, Nurita, Terbiye, Melita, Evita, Yonita, Ranita, Margarita, Karmelita

Terisita İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Terem, Terek, Terlan, Kelita

Terisita ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Terisita İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Terisita İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Terisita ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Terisita İsmi Konulabilir Mi?

Terisita isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Terisita isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Terisita İsmi Caiz Mi?

Terisita ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Terisita isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Terisita İsminin Diyanetteki Anlamı

Terisita isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Terisita isminin anlamı: Orakçı

Terisita İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Terisita ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Terisita ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Terisita ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Terisita ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Terisita İsminin Özellikleri

Terisita isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Terisita İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Terisita İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tuhaf bir şarkı gibi dilimdesin
En çok istediğim sensin sevdiğim
Rahatmısın hasretim şimdi sevgiye
İnan ki çok seviliyor çok özleniyorsun
Sarılıp bana mutlu et beni artık
İnan ki çok seviliyor çok özleniyorsun
Tuhaf bir şarkı gibi dilimdesin
Aradığım tüm güzellikler sende gizliydi

Terisita İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Terisita isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Terisita

Terisita İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Terisita isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Terisita

Terisita İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Terisita isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Terisita

Terisita İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Terisita isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Terisita isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Terisita isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Terisita isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Terisita isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Terisita isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Terisita İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Terisita ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Terisita İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Terisita ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Duygusal, Maceracı, Enerjik, Espirili, Girişken olmalarıdır.

Terisita İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Terisita ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Kırılgan, Baskıcı, Agresif olmalarıdır.

Terisita isminin Notasyonları Nelerdir?

Terisita isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
E: Edirne
R: Rize
İ: İzmir
S: Sinop
İ: İzmir
T: Tokat
A: Adana

Terisita Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
E: Ekrem
R: Rasim
İ: İrfan
S: Serhat
İ: İrfan
T: Temel
A: Ahmet

Terisita isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
E: Echo
R: Romeo
İ:
S: Sierra
İ:
T: Tanfo
A: Alfa

Terisita isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
E: Engin
R: Reis
İ: İstif
S: Seydi
İ: İstif
T: Turgut
A: Aydın

Terisita İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Terisita ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Terisita ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Terisita ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Terisita İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

terisita isminin numerolojisi, terisita isminin enerjisi, terisita isminin arapça yazlışı, terisita isminin hikayesi, terisita isminin burcu, terisita isminin uğurlu sayısı, terisita isminin ebced değeri, terisita isminin rengi, terisita isminin harf analizi