İsim Arama

Tarıman İsminin Anlamı Nedir? Tarıman Ne Demek?

Tarıman ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Tarıman isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Tarıman isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Tarıman isminin anlamı nedir? Tarıman ne demek?

Tarıman isminin anlamı nedir?
  • Tarıman isminin cinsiyeti: Erkek
  • Tarıman isminin kökeni: Türkçe
  • Tarıman isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Tarıman ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Tarıman ismindeki harf sayısı: 7
  • Tarıman isminin rengi: Mavi
  • Tarıman isminin nitelikeri: Romantik, İnatçı, Komik, Zeki, Uyumlu, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Tarıman

Tarıman isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Tarıman ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
I: Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Tarıman isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Tarıman İsmiyle Uyumlu İsimler

Tarıman İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Neriman, Taruh, Hıraman, Esman, Gökduman, Iman, Leman, Hanüman, Keriman, Peyman

Tarıman İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Karaduman, Eman, Odman, Ferman, Tarik, Pakman, İşman, Ahiman, Tarı, Teman

Tarıman ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Tarıman İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Tarıman İsmi Konulabilir Mi?

Tarıman isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Tarıman isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Tarıman İsmi Caiz Mi?

Tarıman ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Tarıman isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Tarıman İsminin Özellikleri

Tarıman isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Tarıman İsminin Sayı Analizi

Tarıman isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
A: 1
R: 21
I: 11
M: 16
A: 1
N: 17

Tarıman isminin numerolojik değeri: 91

Tarıman İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Tarıman İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tutsağın olduğum gözlerini
Ay kıskanır simanı, güneş düşünce tenine
Resimlerine bakıp düşler kuruyorum ben
Irak durma artık hep yakında kal
Mecnun Leyla misali
Ay kıskanır simanı, güneş düşünce tenine
Ne olur benimle ve hep benim ol yarim

Tarıman İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Tarıman isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Tarıman

Tarıman İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Tarıman isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Tarıman

Tarıman İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Tarıman isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Tarıman

Tarıman İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Tarıman ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Tarıman İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Tarıman ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Girişken, Maceracı, Hassas, Zeki, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Tarıman İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Tarıman ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Agresif, Gaddar, Polyanacı, Sanat Yönü Başarısız, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Tarıman isminin Notasyonları Nelerdir?

Tarıman isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
A: Adana
R: Rize
I: Isparta
M: Muş
A: Adana
N: Niğde

Tarıman Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
A: Ahmet
R: Rasim
I: Irmak
M: Mehmet
A: Ahmet
N: Nizam

Tarıman isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
A: Alfa
R: Romeo
I: India
M: Mike
A: Alfa
N: November

Tarıman isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
A: Aydın
R: Reis
I: Irmak
M: Merih
A: Aydın
N: Neptün

Tarıman İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Tarıman ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Tarıman ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Tarıman ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Tarıman İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.