İsim Arama

Gökduman İsminin Anlamı Nedir? Gökduman Ne Demek?

Gökduman ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Gökduman isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Gökduman isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Gökduman isminin anlamı nedir? Gökduman ne demek?

Gökduman isminin anlamı nedir?
  • Gökduman isminin cinsiyeti: Kız
  • Gökduman isminin kökeni: Türkçe
  • Gökduman isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Gökduman ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Gökduman ismindeki harf sayısı: 8
  • Gökduman isminin rengi: Pembe
  • Gökduman isminin nitelikeri: Tembel, Uykucu, Hayalperest, Agresif, Modern, Uyumlu, İnatçı, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Gökduman

Gökduman isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Gökduman ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
Ö: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Gökduman isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Gökduman İsmiyle Uyumlu İsimler

Gökduman İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Gökyüzü, Gökperi, Gökduman, Dilman, Peyman, Iman, Şuman, Hanüman, Gökşin, Ezman

Gökduman İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Lokman, Tanman, Başarman, Abdal-Rahman, Göktuna, Teoman, Gökberk, Balaman, Kınayman, Yurtman

Gökduman ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Gökduman İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Gökduman İsmi Konulabilir Mi?

Gökduman isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Gökduman isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Gökduman İsmi Caiz Mi?

Gökduman ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Gökduman isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Gökduman İsminin Özellikleri

Gökduman isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Parasal konulara çok önem verirler ve finansal problemler yaşayabilirler. Doğal liderlerdir. İnsanları etkilemeyi çok iyi bilirler. Güçlü , iradeli ve yenilmesi zor kişilerdir. İnsanlar tarafından gizemli bulurlar ve haklarında çok fazla konuşurlar. Düşündüklerini iyi ifade eden ve hitap yeteneği olan insanlardır.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Gökduman İsminin Sayı Analizi

Gökduman isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

G: 8
Ö: 19
K: 14
D: 5
U: 25
M: 16
A: 1
N: 17

Gökduman isminin numerolojik değeri: 105

Gökduman İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Gökduman İsmi İle Akrostiş Şiirler

Gecemi aydınlatan yüreğimin ışığısın sen
Ömrümün sebebisin güzel annem, sevginle, merhametinle yaşarım
Kollarımı sevdaya seninle açtım
Daha deminde aklımdaydın
Uyuz olursun sen bana her etapta
Mutlu günler için ben seni bekliyorum
Aşkların güzellini ben sende gördüm.
Ne olur geri dön artık yüreğim benim

Gökduman İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Gökduman isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Gökduman

Gökduman İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Gökduman isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Gökduman

Gökduman İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Gökduman isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Gökduman

Gökduman İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Gökduman ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Gökduman İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Gökduman ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hırslı, Keşifçi, Romantik, Güçlü, Misafirperver, Zeki, Girişken, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Gökduman İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Gökduman ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sır Saklayamayan, Dümenli, Kıskanç, Güçsüz, Aceleci, Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Gökduman isminin Notasyonları Nelerdir?

Gökduman isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

G: Giresin
Ö: Ödemiş
K: Kars
D: Denizli
U: Uşak
M: Muş
A: Adana
N: Niğde

Gökduman Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Galip
Ö: Ömer
K: Kadri
D: Davut
U: Ufuk
M: Mehmet
A: Ahmet
N: Nizam

Gökduman isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Golf
Ö:
K: Kilo
D: Delta
U: Uniform
M: Mike
A: Alfa
N: November

Gökduman isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Gabya
Ö:
K: Kalyon
D: Deniz
U: Umman
M: Merih
A: Aydın
N: Neptün

Gökduman İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Gökduman ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Gökduman ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Gökduman ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Gökduman İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.