İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Süleyman İsminin Anlamı

 • Süleyman isminin cinsiyeti: Erkek
 • Süleyman isminin kökeni: İbranice
 • Süleyman isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Süleyman ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Süleyman ismindeki harf sayısı: 8
 • Süleyman isminin rengi: Mavi

Süleyman İsminin Anlamı Nedir?

Süleyman isminin anlamı nedir, Süleyman ne demektir, Süleyman ne anlama gelir, Süleyman manası nedir?

Süleyman İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Süleyman ismi kuranda geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Süleyman İsmi Konulabilir Mi?

Süleyman ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Süleyman isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Süleyman İsmi Caiz Mi?

Süleyman ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Süleyman isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Süleyman İsminin Analizi

Süleyman isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Süleyman ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
Ü: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Süleyman İsminin Özellikleri

Süleyman isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Süleyman İsminin Numerolojisi

Süleyman isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
Ü: 26
L: 15
E: 6
Y: 28
M: 16
A: 1
N: 17

Süleyman isminin numerolojik değeri: 131

Süleyman İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Süleyman İsmi İle Akrostiş Şiirler

S ensiz olmuyor hiç bir anım
Üşüyordum geceler uzunken..
Laleler güler seni kıskanır
Evime neşe saçan
Yelkenleri gönlümün sana açılmış
Mevlamdan dilerken seni ben..
Al ile vah ile geçti tüm ömrüm
Ne olur sende benimle hep benim ol

Süleyman İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Süleyman isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Süleyman İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Süleyman isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Süleyman İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Süleyman isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Süleyman İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Süleyman Atanısev: Süleyman Atanısev, 27 Ocak 1969 tarihinde Bursa’da doğmuştur. Annesi rahmetli Hatice Atanısev idi.1979 yılında sınavla girdiği, Bursa Devlet Tiyatrosu...
 • Süleyman Ateş: 12. Diyanet İşleri BaşkanıSüleyman Ateş, 31 Ocak 1933 tarihindeElazığ ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy olan Tadım köyünde doğmuştur. Babası İbrahi...
 • Süleyman Çelebi: Mevlit yazarı ve divan şairidir.Bir şaheser olan“Mevlid” adlı eserini 1409 yılında tamamlamıştır. Süleyman Çelebi, 1351 yılında Orhan Gazi döneminde B...
 • Süleyman Demirel: Türkiye Cumhuriyeti'nin eski Başbakanı ve 9. Cumhurbaşkanı. Süleyman Dhinde Isparta'nın Atabey ilçesine bağlı İslamköy'de doğdu. İlköğrenimini doğduğu...
 • Süleyman Özışık: Süleyman Özışık, 1 Mart 1971 tarihinde Iğdır’da doğmuştur. Hadi Özışık (d.1962) adında gazeteci abisi vardır. İlk Orta ve lise eğitimini Kars'ta tamam...
 • Süleyman Seba: Beşiktaş'ın onursal başkanı. Beşiktaş Kulübüne 16 yıl süreyle başkanlık yapmış, sayısız başarılar kazandırmış, beşiktaş camiyası için "efsane" olanbaş...
 • Süleyman Seyfi Öğün: Ocak 2016 ayında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı olarak görevlendirildi.Süleyman Seyfi Öğün, 14 Şubat 1959 tarihinde Muğla’da doğmuştur. Ort...
 • Süleyman Soylu: Firma Adı:Süleyman SoyluAdres:ALTIEYLÜL MAHALLESİ ANAFARTALAR CADDESİ NO:73/BMERKEZ BALIKESİRŞehir / İlçe:Balıkesir / AyvalıkKuruluş Yılı:2014Firma Ha...
 • Süleyman Turan: Süleyman Turan, 19 Kasım 1936 tarihinde istanbul Kadıköy’de doğmuştur. Gerçek Adı Süleyman Başturan’dır. İlk, orta ve liseyi Kadıköy’de okudu. Liseyi ...
 • Süleyman Turan (2): Düşbaz ile CIA kitabının yazarıdır.Süleyman Turan, 6 Mayıs 1976 tarihinde Tunceli'de doğmuştur. Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi 1999 yılı mezunu...
Süleyman İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Süleyman Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
Ü: Ümit
L: Lokum
E: Ekrem
Y: Yahya
M: Mehmet
A: Ahmet
N: Nizam

Süleyman İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Süleyman isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
Ü:
L: Levent
E: Engin
Y: Yılmaz
M: Merih
A: Aydın
N: Neptün

Süleyman İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Süleyman isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
Ü:
L: Lima
E: Echo
Y: Yankee
M: Mike
A: Alfa
N: November

Süleyman İsminin TDK Notasyonu

Süleyman isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
Ü: Ünye
L: Lüleburgaz
E: Edirne
Y: Yozgat
M: Muş
A: Adana
N: Niğde

Süleyman İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Süleyman ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Süleyman ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Süleyman ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Süleyman İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 5 yorum yapılmıştır.

İlknur Kozdibi
17.02.2019

Bu ismi çok seviyorum beğendim isim.

İlknur Kozdibi
17.02.2019

Bu ismi çok seviyorum beğendim isim hoşlandım birisi.

Abc
10.01.2019

Süko senin amınakoyıyım.

Süleyman Yıldızoğlu
08.09.2017

Yukardan aşagı tamamını okudum ama ismimin anlamını hala ögrenemedim saolun.

Fatma
18.01.2017

Ya bu site çok güzel.