İsim Arama

Tamçelik İsminin Anlamı Nedir? Tamçelik Ne Demek?

Tamçelik ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Tamçelik isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Tamçelik isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Tamçelik isminin anlamı nedir? Tamçelik ne demek?

Tamçelik isminin anlamı nedir?
  • Tamçelik isminin cinsiyeti: Erkek
  • Tamçelik isminin kökeni: Arapça
  • Tamçelik isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Tamçelik ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Tamçelik ismindeki harf sayısı: 8
  • Tamçelik isminin rengi: Mavi
  • Tamçelik isminin nitelikeri: Romantik, İnatçı, Uyumlu, Güvenilir, Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, Hayalperest

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Tamçelik

Tamçelik isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Tamçelik ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
Ç: Zevk sefa düşkünü, Duygusal bir kişiliği vardır ve güzel sanatlara ilgi duyar.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.

Tamçelik isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Tamçelik İsmiyle Uyumlu İsimler

Tamçelik İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Elbirlik, Keklik, Tamam, Tameka, Tamay, Tamra, Tamesis, Tamgül, Belik, Tamie

Tamçelik İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Karaçelik, Tamer, Tamtürk, Malik, Bilik, Tamkoç, Tam, Erlik, Şenlik, Çelik

Tamçelik ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Tamçelik İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Tamçelik İsmi Konulabilir Mi?

Tamçelik isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Tamçelik isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Tamçelik İsmi Caiz Mi?

Tamçelik ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Tamçelik isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Tamçelik İsminin Özellikleri

Tamçelik isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça yaratıcı insanlardır. İnsanlarla iletişim kurma becerileri çok iyidir ve bu sayede her türlü bilgiye kolayca erişebilirler. Kolay iletişim yanlış insanları da fazlasıyla karşılarına çıkarabilir. Dikkatli olmalarında fayda vardır. Değişken ruh haline sahip ancak bir o kadar da tutkulu insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Tamçelik İsminin Sayı Analizi

Tamçelik isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
A: 1
M: 16
Ç: 4
E: 6
L: 15
İ: 12
K: 14

Tamçelik isminin numerolojik değeri: 92

Tamçelik İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Tamçelik İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek tanem seni çok seviyorum
Ayrılık kapıyı çalmamalı bizim sevdamızda
Mazimde kalma geri dön artık Cemim.
Çarkı bozulmuş bu dünyanın
Efkarlıyım sevgilim kimseler bilmez
Laleler sümbüller seni kıskandı
İçimde umut aşkımsın ey yar
Kollarında mutluluğu yaşayacağım

Tamçelik İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Tamçelik isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Tamçelik

Tamçelik İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Tamçelik isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Tamçelik

Tamçelik İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Tamçelik isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Tamçelik

Tamçelik İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Tamçelik ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Tamçelik İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Tamçelik ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Girişken, Zeki, Zevk sefa düşkünü, Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Romantik olmalarıdır.

Tamçelik İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Tamçelik ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Haylaz, Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Kıskanç olmalarıdır.

Tamçelik isminin Notasyonları Nelerdir?

Tamçelik isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
A: Adana
M: Muş
Ç: Çanakkale
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
K: Kars

Tamçelik Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
A: Ahmet
M: Mehmet
Ç: Çetin
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
K: Kadri

Tamçelik isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
A: Alfa
M: Mike
Ç:
E: Echo
L: Lima
İ:
K: Kilo

Tamçelik isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
A: Aydın
M: Merih
Ç:
E: Engin
L: Levent
İ: İstif
K: Kalyon

Tamçelik İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Tamçelik ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Tamçelik ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Tamçelik ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Tamçelik İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.