İsim Arama

Talus İsminin Anlamı Nedir? Talus Ne Demek?

Talus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Talus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Talus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Talus isminin anlamı nedir? Talus ne demek?

Talus isminin anlamı nedir?
  • Talus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Talus isminin kökeni: Yunanca
  • Talus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Talus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Talus ismindeki harf sayısı: 5
  • Talus isminin rengi: Mavi
  • Talus isminin nitelikeri: Romantik, İnatçı, Gösterişli, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Talus

Talus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Talus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Talus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Talus İsmiyle Uyumlu İsimler

Talus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Taliba, Talia, Talor, Talma, Talya, Talitha, Talora, Taliha, Talibe, Salus

Talus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Talayman, Talaykurt, Talayer, Talos, Talmai, Talus, Talaykoç, Talaykan, Theophilus, Patroclus

Talus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Talus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Talus İsmi Konulabilir Mi?

Talus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Talus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Talus İsmi Caiz Mi?

Talus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Talus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Talus İsminin Özellikleri

Talus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Talus İsminin Sayı Analizi

Talus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
A: 1
L: 15
U: 25
S: 22

Talus isminin numerolojik değeri: 87

Talus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Talus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tam tamına sonsuza dek sevecek.
Allaha inancını yitirme, her kötü güne sabret
Lakin biraz bana gül artık yarim
Usanmayıp hep sana geldim bende
Sanki yıllarca sen gel demişim

Talus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Talus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Talus

Talus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Talus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Talus

Talus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Talus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Talus

Talus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Talus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Talus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Talus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Girişken, Yetenekli, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Talus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Talus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Agresif, Obur, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Talus isminin Notasyonları Nelerdir?

Talus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
A: Adana
L: Lüleburgaz
U: Uşak
S: Sinop

Talus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
A: Ahmet
L: Lokum
U: Ufuk
S: Serhat

Talus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
A: Alfa
L: Lima
U: Uniform
S: Sierra

Talus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
A: Aydın
L: Levent
U: Umman
S: Seydi

Talus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Talus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Talus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Talus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Talus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.