İsim Arama

Talos İsminin Anlamı Nedir? Talos Ne Demek?

Talos ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Talos isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Talos isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Talos isminin anlamı nedir? Talos ne demek?

Talos isminin anlamı nedir?
  • Talos isminin cinsiyeti: Erkek
  • Talos isminin kökeni: Yunanca
  • Talos isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Talos ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Talos ismindeki harf sayısı: 5
  • Talos isminin rengi: Mavi
  • Talos isminin nitelikeri: Romantik, İnatçı, Gösterişli, Pozitif, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Talos

Talos isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Talos ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Talos isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Talos İsmiyle Uyumlu İsimler

Talos İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Talia, Talya, Talora, Talibe, Taliba, Taliye, Talitha, Talma, Talat, Taliha

Talos İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Talmai, Talas, Talayer, Carolos, Talha, Boulos, Talmon, Apostolos, Aischylos, Talay

Talos ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Talos İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Talos İsmi Konulabilir Mi?

Talos isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Talos isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Talos İsmi Caiz Mi?

Talos ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Talos isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Talos İsminin Özellikleri

Talos isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Talos İsminin Sayı Analizi

Talos isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
A: 1
L: 15
O: 18
S: 22

Talos isminin numerolojik değeri: 80

Talos İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Talos İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek tanem seni özlüyorum ben
Ama inadına seveceğiz bir yarim
Lafta sözde değil gerçekten sevdiğimsin sen
O zaman ver elini elime kaderimiz bir olsun seninle…
Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim

Talos İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Talos isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Talos

Talos İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Talos isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Talos

Talos İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Talos isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Talos

Talos İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Talos ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Talos İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Talos ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Canayakın, Girişken, Yetenekli, Sırdaş, Espirili olmalarıdır.

Talos İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Talos ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Agresif, Obur, İçine Kapanık, Baskıcı olmalarıdır.

Talos isminin Notasyonları Nelerdir?

Talos isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
A: Adana
L: Lüleburgaz
O: Ordu
S: Sinop

Talos Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
A: Ahmet
L: Lokum
O: Osman
S: Serhat

Talos isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
A: Alfa
L: Lima
O: Oscar
S: Sierra

Talos isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
A: Aydın
L: Levent
O: Oruç
S: Seydi

Talos İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Talos ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Talos ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Talos ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Talos İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.