İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Talha İsminin Anlamı Nedir?

  • Talha isminin cinsiyeti: Erkek
  • Talha isminin kökeni: Arapça
  • Talha isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Talha ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Talha ismindeki harf sayısı: 5
  • Talha isminin rengi: Mavi

Talha İsminin Anlamı Nedir?

Talha isminin anlamı nedir?

Talha isminin anlamı nedir, Talha ne demektir, Talha ne anlama gelir, Talha manası nedir?

Talha İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Talha ismi kuranda geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Talha İsmi Konulabilir Mi?

Talha ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Talha isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Talha İsmi Caiz Mi?

Talha ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Talha isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Talha İsminin Analizi

Talha isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Talha ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Talha İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Talha İsminin Özellikleri

Talha isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Talha İsminin Numerolojisi

Talha isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

T: 24
A: 1
L: 15
H: 10
A: 1

Talha isminin numerolojik değeri: 51

Talha İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Talha İsmi İle Akrostiş Şiirler

Tek tanem seni çok seviyorum
Aşkın şarabını senin kadehinden içtim
Leyla ve Mecnun gibi bir aşkı yaşarız biz…
Hayatımda seni severek ettim terfi
Aşkın şarabını senin kadehinden içtim

Talha İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Talha isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Talha İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Talha isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Talha İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Talha isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Talha İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Talha ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Talha İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Talha Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Temel
A: Ahmet
L: Lokum
H: Hasan
A: Ahmet

Talha İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Talha isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Turgut
A: Aydın
L: Levent
H: Halat
A: Aydın

Talha İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Talha isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

T: Tanfo
A: Alfa
L: Lima
H: Hotel
A: Alfa

Talha İsminin TDK Notasyonu

Talha isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

T: Tokat
A: Adana
L: Lüleburgaz
H: Hatay
A: Adana

Talha İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Talha ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Talha ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Talha ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
Talha İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 27 yorum yapılmıştır.

Aydanur Akdoğan
04.10.2019

Şuan da hamileyim ve bir oğlum olacak. Talha ismini oğluma koymak istiyordum fakat yaramaz olurlar deyince vazgeçsem mi acaba dedim :) Talha yada Taha koymak istiyorum.

Melda Bekmezci
01.10.2019

Talha'lar genelde çok yaramaz oluyor. Abim de ablam da çocuklarına talha ismini verdi. İkisi de inanılmaz yaramazlar. ama çok tatlılar :)

Yelda Ceren
10.05.2019

Benim sevdiğim çoçuğun adı, çok seviyorum onu çok............ Yelda💘talha........... :):):):):) sevdiğinizin kıymetini bilin sevdiğini hiç terettüt etmeden söyleyin yoksa onu kaybedersiniz......... Yaşamış biri olarak söylüyorum.

Talha Acun
04.05.2019

Sanane.

Nurşen Erten
13.12.2018

Anlamı.

Nefes Su
08.12.2018

Benim kardeşimin adı.

Tarık Demir
16.10.2018

Anlamı nedir.

Talha Demirhan
15.10.2018

Tam tamına beni anlatıyor.

Talha Demirhan
15.10.2018

Tam tamına beni anlatıyor.

Talha Demirhan
15.10.2018

Tam tamına beni anlatıyor.

Talha Çetin
23.09.2018

Lo çok güzel yazmış gerçekten aynı ben ya.

Talha Efe
03.06.2018

Aynı beni anlatmışlar.

Hüseyin Talha Taşcı
27.04.2018

Kendi adıma çok gururluyum.

Talha Karabağ
12.04.2018

Benim adım talha karabağ 12 yaşındayım ve bu sitede yazılanların hepsi doğru mesela seyehat etmeyi çok severim çok atak insanım enes batur benim adım talha karabağ'dır. Bilgisayarı çok iyi kullanırım ama fakirim.

Enes Batur
18.03.2018

İsmi talha olan kişi kimler????.

Enes Batur
18.03.2018

Vay beeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!.

Talha Çayır
12.02.2018

İlk başta ismimi hiç sevmiyordum ama ismimin kuran da geçtiğini okuyunca ve islamiyete inanan ilk 10 sahabeden biri olduğunu okuduğumda çok sevdim ismimi bu bilgiler için teşekkürler (:.

Talha Kaan Özsoy
02.02.2018

Çok başarılı bir site tıpa tıp beni anlattılar valla bravo.

Talha
07.01.2018

Tam beni anlattınız çok güzel bir site başarılı.

Zümra Örü
07.01.2018

Hiç beğenmedim.

Talha Tetik
03.01.2018

Cok güzel bir site.

Talha
26.12.2017

Aynı beni anlatmışsınız:))))).

Melek
27.11.2017

Oglum olacak ismini talha koymak istiyorum ama bazi kisiler talha ismininde kimi tanidiysam asiri yaramazlar ve haraketli oldugunu soyluyorlar isimden etkilendigini de biliyorum sizcede oylemi.

Nurdan Songur
28.06.2017

Talha isminin kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız bize hangi sure ve ayette geçtiğini söyleyebilir misiniz? emin olmak istiyorum.

Talha Önen
10.05.2017

Çok güzel hepsi doğru.