İsim Arama

Sultana İsminin Anlamı Nedir? Sultana Ne Demek?

Sultana ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sultana isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sultana isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sultana isminin anlamı nedir? Sultana ne demek?

Sultana isminin anlamı nedir?
  • Sultana isminin cinsiyeti: Kız
  • Sultana isminin kökeni: Arapça
  • Sultana isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sultana ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sultana ismindeki harf sayısı: 7
  • Sultana isminin rengi: Pembe
  • Sultana isminin nitelikeri: Dürüst, Modern, Gösterişli, Romantik, İnatçı, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sultana

Sultana isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sultana ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Sultana isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sultana İsmiyle Uyumlu İsimler

Sultana İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Doriana, Rihana, Andriana, Cana, Rosana, Shana, Eleana, Nana, Mana, Sana

Sultana İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sulayman, Dana, Mevlana, Sulhi, Suleiman, Mattana, Zyana

Sultana ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sultana İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sultana İsmi Konulabilir Mi?

Sultana isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sultana isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sultana İsmi Caiz Mi?

Sultana ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sultana isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sultana İsminin Özellikleri

Sultana isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Sultana İsminin Sayı Analizi

Sultana isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
U: 25
L: 15
T: 24
A: 1
N: 17
A: 1

Sultana isminin numerolojik değeri: 105

Sultana İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Sultana İsmi İle Akrostiş Şiirler

Saklarım seni en derin’de.
Uyuz olursun sen bana her etapta
Lazımken bana sevgin, tutunmak için zamana
Tek sana sevdalandı inan bu yürek
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Ne olur sende benimle hep benim ol
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Sultana İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sultana isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sultana

Sultana İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sultana isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sultana

Sultana İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sultana isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sultana

Sultana İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sultana ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sultana İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sultana ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Misafirperver, Yetenekli, Canayakın, Girişken, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Sultana İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sultana ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Aceleci, Obur, Sessiz, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Sultana isminin Notasyonları Nelerdir?

Sultana isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
U: Uşak
L: Lüleburgaz
T: Tokat
A: Adana
N: Niğde
A: Adana

Sultana Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
U: Ufuk
L: Lokum
T: Temel
A: Ahmet
N: Nizam
A: Ahmet

Sultana isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
U: Uniform
L: Lima
T: Tanfo
A: Alfa
N: November
A: Alfa

Sultana isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
U: Umman
L: Levent
T: Turgut
A: Aydın
N: Neptün
A: Aydın

Sultana İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sultana ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sultana ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sultana ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sultana İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.