İsim Arama

Sumaya İsminin Anlamı Nedir? Sumaya Ne Demek?

Sumaya ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sumaya isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sumaya isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sumaya isminin anlamı nedir? Sumaya ne demek?

Sumaya isminin anlamı nedir?
  • Sumaya isminin cinsiyeti: Kız
  • Sumaya isminin kökeni: Arapça
  • Sumaya isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sumaya ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sumaya ismindeki harf sayısı: 6
  • Sumaya isminin rengi: Pembe
  • Sumaya isminin nitelikeri: Dürüst, Modern, Uyumlu, İnatçı, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sumaya

Sumaya isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sumaya ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Sumaya isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sumaya İsmiyle Uyumlu İsimler

Sumaya İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Shaya, Thuraya, Sumaya, Aya, Soraya, Daya, Sumayah, Taya, Sumru, Sumehra

Sumaya İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Karakaya, Sumer, Kaya, Durkaya, Adaya, Çelikkaya, Cankaya, Çetinkaya, Sarıkaya, Erkaya

Sumaya ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sumaya İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sumaya İsmi Konulabilir Mi?

Sumaya isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sumaya isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sumaya İsmi Caiz Mi?

Sumaya ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sumaya isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sumaya İsminin Özellikleri

Sumaya isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Sumaya İsminin Sayı Analizi

Sumaya isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
U: 25
M: 16
A: 1
Y: 28
A: 1

Sumaya isminin numerolojik değeri: 93

Sumaya İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Sumaya İsmi İle Akrostiş Şiirler

Saklarım seni en derin’de.
Uyuz olursun sen bana her etapta
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Yarim, yarenim bu sevda seninleyken bile sana susuyor
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Sumaya İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sumaya isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sumaya

Sumaya İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sumaya isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sumaya

Sumaya İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sumaya isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sumaya

Sumaya İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sumaya ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sumaya İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sumaya ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Misafirperver, Zeki, Girişken, Gezgin olmalarıdır.

Sumaya İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sumaya ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Aceleci, Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Sumaya isminin Notasyonları Nelerdir?

Sumaya isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
U: Uşak
M: Muş
A: Adana
Y: Yozgat
A: Adana

Sumaya Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
U: Ufuk
M: Mehmet
A: Ahmet
Y: Yahya
A: Ahmet

Sumaya isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
U: Uniform
M: Mike
A: Alfa
Y: Yankee
A: Alfa

Sumaya isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
U: Umman
M: Merih
A: Aydın
Y: Yılmaz
A: Aydın

Sumaya İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sumaya ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sumaya ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sumaya ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sumaya İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.