İsim Arama

Sulayman İsminin Anlamı Nedir? Sulayman Ne Demek?

Sulayman ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sulayman isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sulayman isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sulayman isminin anlamı nedir? Sulayman ne demek?

Sulayman isminin anlamı nedir?
  • Sulayman isminin cinsiyeti: Erkek
  • Sulayman isminin kökeni: Arapça
  • Sulayman isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sulayman ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sulayman ismindeki harf sayısı: 8
  • Sulayman isminin rengi: Mavi
  • Sulayman isminin nitelikeri: Dürüst, Modern, Gösterişli, İnatçı, Maceracı, Uyumlu, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sulayman

Sulayman isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sulayman ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Sulayman isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sulayman İsmiyle Uyumlu İsimler

Sulayman İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Dilman, Keriman, Sulbiye, Esman, Peyman, Ezman, Hıraman, Şaduman, Gökduman, Iman

Sulayman İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Nachman, Lokman, Abdurrahman, Özkerman, Eryaman, Süleyman, Uman, Işıman, Kınayman, Okman

Sulayman ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sulayman İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sulayman İsmi Konulabilir Mi?

Sulayman isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sulayman isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sulayman İsmi Caiz Mi?

Sulayman ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sulayman isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sulayman İsminin Özellikleri

Sulayman isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Sulayman İsminin Sayı Analizi

Sulayman isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
U: 25
L: 15
A: 1
Y: 28
M: 16
A: 1
N: 17

Sulayman isminin numerolojik değeri: 125

Sulayman İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Sulayman İsmi İle Akrostiş Şiirler

Saklarım seni en derin’de.
Uyuz olursun sen bana her etapta
Lazımken bana sevgin, tutunmak için zamana
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Yarim, yarenim bu sevda seninleyken bile sana susuyor
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Ne olur sende benimle hep benim ol

Sulayman İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sulayman isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sulayman

Sulayman İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sulayman isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sulayman

Sulayman İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sulayman isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sulayman

Sulayman İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sulayman ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sulayman İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sulayman ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Misafirperver, Yetenekli, Girişken, Gezgin, Zeki, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Sulayman İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sulayman ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Aceleci, Obur, Agresif, Geçmişte Yaşayan, Sanat Yönü Başarısız, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Sulayman isminin Notasyonları Nelerdir?

Sulayman isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
U: Uşak
L: Lüleburgaz
A: Adana
Y: Yozgat
M: Muş
A: Adana
N: Niğde

Sulayman Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
U: Ufuk
L: Lokum
A: Ahmet
Y: Yahya
M: Mehmet
A: Ahmet
N: Nizam

Sulayman isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
U: Uniform
L: Lima
A: Alfa
Y: Yankee
M: Mike
A: Alfa
N: November

Sulayman isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
U: Umman
L: Levent
A: Aydın
Y: Yılmaz
M: Merih
A: Aydın
N: Neptün

Sulayman İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sulayman ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sulayman ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sulayman ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sulayman İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.