İsim Arama

Syria İsminin Anlamı Nedir? Syria Ne Demek?

Syria ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Syria isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Syria isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Syria isminin anlamı nedir? Syria ne demek?

Syria isminin anlamı nedir?
  • Syria isminin cinsiyeti: Erkek
  • Syria isminin kökeni: Arapça
  • Syria isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Syria ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Syria ismindeki harf sayısı: 5
  • Syria isminin rengi: Mavi
  • Syria isminin nitelikeri: Dürüst, Maceracı, Komik, Yaramaz, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Syria

Syria isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Syria ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Syria isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Syria İsmiyle Uyumlu İsimler

Syria İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Syrinx, Zaria, Adria, Edria, Doria, Neria, Zeria, Eleftheria, Baria, Niria

Syria İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Azuria, Uria, Zaccaria, Syria, Tiria, Azaria, Zarria

Syria ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Syria İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Syria İsmi Konulabilir Mi?

Syria isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Syria isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Syria İsmi Caiz Mi?

Syria ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Syria isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Syria İsminin Özellikleri

Syria isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Syria İsminin Sayı Analizi

Syria isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
Y: 28
R: 21
İ: 12
A: 1

Syria isminin numerolojik değeri: 84

Syria İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Syria İsmi İle Akrostiş Şiirler

Serhat Gülseren
Yelkovan akrebe oyun oynamamalı canımızı yakarcasına.
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;

Syria İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Syria isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Syria

Syria İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Syria isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Syria

Syria İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Syria isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Syria

Syria İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Syria ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Syria İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Syria ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Gezgin, Maceracı, Enerjik, Girişken olmalarıdır.

Syria İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Syria ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Geçmişte Yaşayan, Gaddar, Kırılgan, Agresif olmalarıdır.

Syria isminin Notasyonları Nelerdir?

Syria isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
Y: Yozgat
R: Rize
İ: İzmir
A: Adana

Syria Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
Y: Yahya
R: Rasim
İ: İrfan
A: Ahmet

Syria isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
Y: Yankee
R: Romeo
İ:
A: Alfa

Syria isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
Y: Yılmaz
R: Reis
İ: İstif
A: Aydın

Syria İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Syria ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Syria ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Syria ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Syria İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.