İsim Arama

Socrates İsminin Anlamı Nedir? Socrates Ne Demek?

Socrates ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Socrates isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Socrates isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Socrates isminin anlamı nedir? Socrates ne demek?

Socrates isminin anlamı nedir?
  • Socrates isminin cinsiyeti: Erkek
  • Socrates isminin kökeni: Yunanca
  • Socrates isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Socrates ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Socrates ismindeki harf sayısı: 8
  • Socrates isminin rengi: Mavi
  • Socrates isminin nitelikeri: Dürüst, Pozitif, Huysuz, Komik, İnatçı, Romantik, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Socrates

Socrates isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Socrates ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Socrates isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Socrates İsmiyle Uyumlu İsimler

Socrates İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Socrates İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Hippocrates, Orestes, Laertes, Socrates, Ecclesiastes

Socrates ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Socrates İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Socrates İsmi Konulabilir Mi?

Socrates isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Socrates isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Socrates İsmi Caiz Mi?

Socrates ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Socrates isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Socrates İsminin Özellikleri

Socrates isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Socrates İsminin Sayı Analizi

Socrates isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
O: 18
C: 3
R: 21
A: 1
T: 24
E: 6
S: 22

Socrates isminin numerolojik değeri: 117

Socrates İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Socrates İsmi İle Akrostiş Şiirler

Seher Merve
Onur Ayva
Canımdan Can gider sensiz kalırsam
Rabbime şükürler olsun ki sevdam alevinle kavruluyor
Ansızın çıkıverdin karşıma
Tenin kokusu gitmedi hala
Eski günleri çok özledim ben
Seher Merve

Socrates İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Socrates isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Socrates

Socrates İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Socrates isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Socrates

Socrates İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Socrates isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Socrates

Socrates İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Socrates: M.Ö. 469, MÖ 399 yılları arasında yaşamıştır.Yunan filozof. Felsefenin kurucularından biri olarak kabul edilir. İnsanın kendisiyle, evrenle ve toplumla olan ilişkisinin ne olduğunu ve ne olması gerektiğini araştırmış olan Socrates, temelleri “Soruya Soruyla Karşılık Verme” üzerine kurulu Socrates Metodu’nu(Diyalektik) düşünce dünyasına kazandırmıştır. Diyaloglarıyla, Platon, Aristopfanes ve Xenophon’ı derinden etkilemiş, ahlak felsefesi diğer adıyla “Değer Öğretisi”ni kurmuş, ardında daha iyi bi...
Socrates İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Socrates ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Sırdaş, Soğukkanlı, Maceracı, Girişken, Canayakın, Duygusal olmalarıdır.

Socrates İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Socrates ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, İçine Kapanık, Tembel, Gaddar, Agresif, Sessiz, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Socrates isminin Notasyonları Nelerdir?

Socrates isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
O: Ordu
C: Ceyhan
R: Rize
A: Adana
T: Tokat
E: Edirne
S: Sinop

Socrates Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
O: Osman
C: Cemal
R: Rasim
A: Ahmet
T: Temel
E: Ekrem
S: Serhat

Socrates isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
O: Oscar
C: Charlie
R: Romeo
A: Alfa
T: Tanfo
E: Echo
S: Sierra

Socrates isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
O: Oruç
C: Cemal
R: Reis
A: Aydın
T: Turgut
E: Engin
S: Seydi

Socrates İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Socrates ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Socrates ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Socrates ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Socrates İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.