İsim Arama

Sirius İsminin Anlamı Nedir? Sirius Ne Demek?

Sirius ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sirius isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sirius isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sirius isminin anlamı nedir? Sirius ne demek?

Sirius isminin anlamı nedir?
  • Sirius isminin cinsiyeti: Erkek
  • Sirius isminin kökeni: Yunanca
  • Sirius isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sirius ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sirius ismindeki harf sayısı: 6
  • Sirius isminin rengi: Mavi
  • Sirius isminin nitelikeri: Dürüst, Yaramaz, Komik, Modern

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sirius

Sirius isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sirius ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Sirius isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sirius İsmiyle Uyumlu İsimler

Sirius İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sirena, Siren, Sirap

Sirius İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Demetrius, Alexius, Siret, Athanasius, Sirer, Therius, Eusebius, Sirius, Julius, Halirrhothius

Sirius ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sirius İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sirius İsmi Konulabilir Mi?

Sirius isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sirius isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sirius İsmi Caiz Mi?

Sirius ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sirius isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sirius İsminin Özellikleri

Sirius isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sirius İsminin Sayı Analizi

Sirius isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
İ: 12
R: 21
İ: 12
U: 25
S: 22

Sirius isminin numerolojik değeri: 114

Sirius İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Sirius İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Rabbim beni sana bağışlasın
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Uzak yollarım sayende yakına erdi
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya

Sirius İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sirius isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sirius

Sirius İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sirius isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sirius

Sirius İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sirius isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sirius

Sirius İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sirius ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sirius İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sirius ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Enerjik, Maceracı, Misafirperver olmalarıdır.

Sirius İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sirius ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Kırılgan, Gaddar, Aceleci olmalarıdır.

Sirius isminin Notasyonları Nelerdir?

Sirius isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
İ: İzmir
R: Rize
İ: İzmir
U: Uşak
S: Sinop

Sirius Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
İ: İrfan
R: Rasim
İ: İrfan
U: Ufuk
S: Serhat

Sirius isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
İ:
R: Romeo
İ:
U: Uniform
S: Sierra

Sirius isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
İ: İstif
R: Reis
İ: İstif
U: Umman
S: Seydi

Sirius İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sirius ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sirius ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sirius ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sirius İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.