İsim Arama

Sirina İsminin Anlamı Nedir? Sirina Ne Demek?

Sirina ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sirina isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sirina isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sirina isminin anlamı nedir? Sirina ne demek?

Sirina isminin anlamı nedir?
  • Sirina isminin cinsiyeti: Erkek
  • Sirina isminin kökeni: Yunanca
  • Sirina isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sirina ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sirina ismindeki harf sayısı: 6
  • Sirina isminin rengi: Mavi
  • Sirina isminin nitelikeri: Dürüst, Yaramaz, Komik, Misafirperver, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sirina

Sirina isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sirina ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Sirina isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sirina İsmiyle Uyumlu İsimler

Sirina İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Delphina, Albina, Justina, Aşina, Siren, Grazina, Philina, Katina, Thina, Despoina

Sirina İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sirac, Gemina, Sirius, Siret, Zarina, Siraj, Sirer, Sina, Idina, Mekselina

Sirina ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sirina İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sirina İsmi Konulabilir Mi?

Sirina isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sirina isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sirina İsmi Caiz Mi?

Sirina ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sirina isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sirina İsminin Özellikleri

Sirina isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sirina İsminin Sayı Analizi

Sirina isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
İ: 12
R: 21
İ: 12
N: 17
A: 1

Sirina isminin numerolojik değeri: 85

Sirina İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Sirina İsmi İle Akrostiş Şiirler

S ensiz olmuyor hiç bir anım
İçeri sen girince
Rengarenk bir dünya kurmak için
İçeri sen girince
Nasıl yaparsın bensiz bir arkana dön baksan ne haldeyim SENSİZ…
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar

Sirina İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sirina isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sirina

Sirina İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sirina isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sirina

Sirina İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sirina isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sirina

Sirina İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sirina ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sirina İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sirina ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Enerjik, Maceracı, Sağduyu Sahibi, Girişken olmalarıdır.

Sirina İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sirina ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Kırılgan, Gaddar, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Sirina isminin Notasyonları Nelerdir?

Sirina isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
İ: İzmir
R: Rize
İ: İzmir
N: Niğde
A: Adana

Sirina Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
İ: İrfan
R: Rasim
İ: İrfan
N: Nizam
A: Ahmet

Sirina isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
İ:
R: Romeo
İ:
N: November
A: Alfa

Sirina isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
İ: İstif
R: Reis
İ: İstif
N: Neptün
A: Aydın

Sirina İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sirina ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sirina ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sirina ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sirina İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.