İsim Arama

Socrates İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Socrates isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Socrates isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Socrates isminin anlamı nedir? Socrates ne demek?

  • Socrates isminin cinsiyeti: Erkek
  • Socrates isminin kökeni: Yunanca
  • Socrates isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Socrates ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Socrates ismindeki harf sayısı: 8
  • Socrates isminin rengi: Mavi
  • Socrates isminin nitelikeri: Dürüst, Pozitif, Huysuz, Komik, İnatçı, Romantik, Çalışkan

Socrates İsminin Anlamı Nedir? Socrates Ne Demek?

Socrates isminin anlamı nedir?

Socrates İsminin Analizi

Socrates isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Socrates ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Gizil gücünüz tümüyle hizmet ve düzenle ilintilidir. Güvenilir biri olduğunuzu diğer insanlara ispatlayın. Düzenli, yardımsever, dürüst ve samimi bir insansınız. Önemli işler başarmak için buradasınız. Yoğun ve uzun saatler boyu çalışarak ve pratikliğinizi kullanarak bunu başarabilirsiniz.

İfadenizi, irade gücünüzle ortaya koyacaksınız.Bu üstünlük taslamak anlamına gelmez.Tanrısal iradenin olumlu bir uyumudur.Tinsel olaylara pratik bir şekilde yaklaşacaksınız.Kişisel maddi çıkarlarınızı önemsemeyin. 4 yapıcının sayısıdır ve size sadık kalacak herhangi bir örgütlenmenin kurulmasına yardımcı olacaksınız

Socrates İsminin Harf ve Sayı Analizi

Socrates isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Socrates İsmiyle Uyumlu İsimler

Socrates İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Socrates İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Socrates, Ecclesiastes, Orestes, Laertes, Hippocrates

Socrates ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Socrates İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Socrates İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Socrates ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Socrates İsmi Konulabilir Mi?

Socrates isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Socrates isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Socrates İsmi Caiz Mi?

Socrates ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Socrates isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Socrates İsminin Diyanetteki Anlamı

Socrates isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Socrates isminin anlamı: Belirsiz

Socrates İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Socrates ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Socrates ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Socrates ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Socrates ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Socrates İsminin Özellikleri

Socrates isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Socrates İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Socrates İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim
Olmasa yanımda her an özlediğimsin
Canımdan Can gider sensiz kalırsam
Resimlerinde aşkı buldum ben inan
Aşkım Berkam seni çok seviyorum
Tek tanem inan çok sevdim ben seni
Ellerini çekip benden uzaklara gitme sevgilim
Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim

Socrates İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Socrates isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Socrates

Socrates İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Socrates isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Socrates

Socrates İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Socrates isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Socrates

Socrates İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Socrates isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Socrates isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Socrates isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Socrates isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Socrates isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Socrates isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Socrates İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Socrates: M.Ö. 469, MÖ 399 yılları arasında yaşamıştır.Yunan filozof. Felsefenin kurucularından biri olarak kabul edilir. İnsanın kendisiyle, evrenle ve toplumla olan ilişkisinin ne olduğunu ve ne olması gerektiğini araştırmış olan Socrates, temelleri “Soruya Soruyla Karşılık Verme” üzerine kurulu Socrates Metodu’nu(Diyalektik) düşünce dünyasına kazandırmıştır. Diyaloglarıyla, Platon, Aristopfanes ve Xenophon’ı derinden etkilemiş, ahlak felsefesi diğer adıyla “Değer Öğretisi”ni kurmuş, ardında daha iyi bi...
Socrates İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Socrates ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Sırdaş, Soğukkanlı, Maceracı, Girişken, Canayakın, Duygusal olmalarıdır.

Socrates İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Socrates ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, İçine Kapanık, Tembel, Gaddar, Agresif, Sessiz, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Socrates isminin Notasyonları Nelerdir?

Socrates isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
O: Ordu
C: Ceyhan
R: Rize
A: Adana
T: Tokat
E: Edirne
S: Sinop

Socrates Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
O: Osman
C: Cemal
R: Rasim
A: Ahmet
T: Temel
E: Ekrem
S: Serhat

Socrates isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
O: Oscar
C: Charlie
R: Romeo
A: Alfa
T: Tanfo
E: Echo
S: Sierra

Socrates isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
O: Oruç
C: Cemal
R: Reis
A: Aydın
T: Turgut
E: Engin
S: Seydi

Socrates İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Socrates ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Socrates ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Socrates ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Socrates İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

socrates isminin numerolojisi, socrates isminin enerjisi, socrates isminin arapça yazlışı, socrates isminin hikayesi, socrates isminin burcu, socrates isminin uğurlu sayısı, socrates isminin ebced değeri, socrates isminin rengi, socrates isminin harf analizi