İsim Arama

Sina İsminin Anlamı Nedir? Sina Ne Demek?

Sina ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sina isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sina isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sina isminin anlamı nedir? Sina ne demek?

Sina isminin anlamı nedir?
 • Sina isminin cinsiyeti: Erkek
 • Sina isminin kökeni: Arapça
 • Sina isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Sina ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
 • Sina ismindeki harf sayısı: 4
 • Sina isminin rengi: Mavi
 • Sina isminin nitelikeri: Dürüst, Yaramaz, Misafirperver, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sina

Sina isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sina ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Sina isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sina İsmiyle Uyumlu İsimler

Sina İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Fotina, Adina, Josephina, Destina, Serefina, Aşina, Naina, Grazina, Amina, Amiina

Sina İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Singin, Sina, Zarina, Sinan, Sinon, Zelina, Idina, Sinai, Mekselina, Gemina

Sina ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sina İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sina İsmi Konulabilir Mi?

Sina isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sina isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sina İsmi Caiz Mi?

Sina ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sina isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sina İsminin Özellikleri

Sina isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sina İsminin Sayı Analizi

Sina isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
İ: 12
N: 17
A: 1

Sina isminin numerolojik değeri: 52

Sina İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Sina İsmi İle Akrostiş Şiirler

Samimi duygularımı anlatsam bakarak gözlerine
İçeri sen girince
Nedensiz güldürür yüzümü umut verirsin
Aşk dolu zamanlar yaşayacağız

Sina İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sina isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sina

Sina İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sina isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sina

Sina İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sina isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sina

Sina İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Sinan Tara: İş adamı Şarık Tara'nın oğludur ve Enka Şirketler Grubu'nun yönetim kurulu başkanıdır.Sinan Tara, 1958 yılında istanbul’da doğmuştur. Tam adı Mehmet Sinan Tara’dır. Annesi Lale Tara, babası Enka Holding kurucularından Şarık Tara'dır. Leyla Tara Suyabatmaz ve Zeynep Tara Keyman adlarında iki kız kardeşi vardır. Sinan Tara, Alman Lisesi'nden mezun oldu. Üniversite eğitimini İsviçre’de inşaat mühendisliği üzerine yaptı 1980 yılında mezun oldu. Ardından ABD’de Kaliforniya eyaletinde San Fransisko St...
 • Sinan Tuzcu: Sinan Tuzcu, 10 Temmuz 1977 tarihinde Gaziantep’de doğmuştur. Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği ön lisans eğitiminden sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro ana sanat dalından 2004 yılında mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra Londra'da “Arcola Theatre” bünyesinde bir sene sahne amirliği, elektrikçilik, ışıkçı vs. işlerde çalıştı.Konservatuar öncesi Ankara Devlet Tiyatrosu'nda yardımcı oyuncu olarak ilk profesyonel deneyimini yaşadı. 1998 yılında Ankara Sanat...
 • Sinan Çalışkanoğlu: Sinan Çalışkanoğlu, 26 Ocak 1978 tarihinde istanbul’da doğmuştur.Akademi İstanbul Tiyatro bölümünü bitirdi. Daha sonra Pera Güzel Sanatlar Merkezinde pandomim ve oyunculuk dersleri aldı. Sinan Çalışkanoğlu, Tiyatro oyunlarının yanı sıra birçok reklam filmi ile sinema ve dizi filmlerde de rol almıştır. Garanti Bankası, Ülker, Opet, Ace, Biskrem, Turkcell reklamlarında oynadı.2006 yılında “Selena” adlı bilim kurgu ve komedi türü televizyon dizisinde Sinan Çalışkanoğlu Hades karakterini canlandırır...
 • Sinan Çetin: Yönetmen, prodüktör, yayıncı. Türkiye'nin önemli yönetmenlerindendir. Film çalışmaları dışında reklam filmi, TV dizisi ve klip prodüksiyonu gibi çalışmalar yaptığı Plato Film isimli şirketi kurmuş, yeni sinemacılar yetiştirmek üzere Plato Okul'u açmıştır. Berlin In Berlin, Çiçek Abbas, Propaganda ve Komser Şekspir Çetin'in ses getirmiş olan filmlerindendir. 1953 yılında van, Bahçesaray’da dünyenimini babasının görevi dolayısıyla Anadolu'nun farklı şehirlerinde tamamladıktan sonra Ankara'ya taşın...
 • Sinan Canlı: 1982 Elazığ doğumlu genç iş adamı ve liberal siyasetçi. Aslen Sivas’lsefenin Türkiye’de bilinen en genç öncülerinden. İş hayatına babasının vefatı nedeniyle genç yaşta başlamak zorunda kaldı. 1998-2006 yıllarında önce perakendecilik ardından“Ramada Halı” markasıyla halı üretimi yapan Canlı, İşletme mezunudur. Serbest piyasa ekonomisi, girişimcilik ve sendikacılık hakkındaki görüşleriyle dikkat çeken genç iş adamı, İnşaat - sanayive finanssektörlerinde Dekomer Yapı ve Kayacı Kimya şirketlerinin y...
 • Sinan Oğan: Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Analizler Merkezi TÜRKSAM’ın kurucusudur. Milliyetçi Hareket Partisi Iğdır Milletvekili.Sinan Oğan, 1 Eylül 1967 tarihinde Iğdır’da Adil Oğan, Kıymet Oğan çiftinin oğlu olarak doğmuştur. 1989 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu.Marmara Üniversitesinde 1992 yılında Mali Hukuk/Bankacılık alanında “Azerbaycan’da Ekonomik ve Mali Sektörün Yapısal Analizi” başlıklı tezi ile yüksek lisansını tamamladı. Daha sonra 2009 yılında “Türk İç Polit...
 • Sinan Akçıl: Sinan Akçıl, 20 Mayıs 1982 tarihinde Hollanda’nın Leeuwarden şehrinde doğmuştur. Aslen Çanakkale Biga’lıdır. Müzik adamı keman virtüözü ve Tekfen Filarmoni Orkestrası şefi Saim Akçıl'ın oğludur. Annesinin adı Gaye Çağlayan. Piyanist İdil Akçıl'ın (d.1977) kardeşidir.Aile 1982 yılında Hollanda’nın Leeuwarden şehrinden İstanbul’a taşınır. Anne ve babası daha sonra boşanmıştır. Müzik hayatına 6 yaşında Kadıköy Belediye Konservatuarı Piyano Bölümü'ne girerek başladı ve eğitimini konservatuarda sürdü...
 • Sinan Meydan: 1997 yılından beri ATATÜRK üzerine çalışan Sinan Meydan, Atatürk'ü şu üç sözcükle tanımlamaktadır: Tam bağımsızlık,Çağdaşlaşma (muasırlaşma), Ulusal egemenlik (demokrasi).Sinan Meydan, 1975 yılında Artvin, Şavşat’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Şavşat'ta Vahdettin Yıldız Ortaokulunda ve Şavşat Lisesinde tamamladı. 1993 yılında üniversite eğitimi için İstanbul Üniversitesi’ni kazanınca istanbul’a giderek İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünde lisans eğitimini yapıp 1997 yıl...
 • Sinan Bengier: Levent Kırca'nın "Olacak O Kadar" adlı programında "Tam teçhizatlı haber kameramanı Cevat Kelle" karakteriyle tanındı. Sinan Bengier, 31 Mart 1948 tarihinde Ankara’da doğdu. ilk,orta ve liseyi Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde okudu. 2 abisi vardır. Mustafa Kemal Lisesindeyken Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Gençlik Kültür Merkezinde tiyatro kurslarına gitti. 1969 yılında ilk tiyatro denemesi “Kargalar Okulu” diye bir oyunda Kapıcı rolüydü. Daha sonra lisede öğretmenlerinin teşviki ile Okul tiyatr...
 • Sinan Aygün: Sinan Aygün, 1959 doğumlu iş adamı. 1998’de Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı seçilen Aygün, bu görevini 2011 yılına kadar sürdürdü. Sinan Aydın Aygün, 1959’da Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitiminin ardından Ankara Gazi Üniversitesi’ne giren Aygün, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. İş hayatına atılan ve inşaat sektöründe faliyet göstermeye başlayan Aygün, mütahitliğe başladı. Bunun yanında inşaat malzemeleri satışı da yapan Aygün, Fuat Ünal’ın...
Sina İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sina ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Enerjik, Sağduyu Sahibi, Girişken olmalarıdır.

Sina İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sina ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Sina isminin Notasyonları Nelerdir?

Sina isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
İ: İzmir
N: Niğde
A: Adana

Sina Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
İ: İrfan
N: Nizam
A: Ahmet

Sina isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
İ:
N: November
A: Alfa

Sina isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
İ: İstif
N: Neptün
A: Aydın

Sina İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sina ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sina ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sina ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sina İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.