İsim Arama

Shamika İsminin Anlamı Nedir? Shamika Ne Demek?

Shamika ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Shamika isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Shamika isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Shamika isminin anlamı nedir? Shamika ne demek?

Shamika isminin anlamı nedir?
  • Shamika isminin cinsiyeti: Kız
  • Shamika isminin kökeni: Arapça
  • Shamika isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Shamika ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Shamika ismindeki harf sayısı: 7
  • Shamika isminin rengi: Pembe
  • Shamika isminin nitelikeri: Dürüst, Tez Canlı, İnatçı, Uyumlu, Yaramaz, Hayalperest

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Shamika

Shamika isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Shamika ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Shamika isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Shamika İsmiyle Uyumlu İsimler

Shamika İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Müşfika, Lilika, Lahika, Shameka, Shanae, Shamara, Sharday, Shalome, Saika, Sharona

Shamika İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Shaan, Shahjahan, Shaughan, Shaban, Elika, Sharif, Shamar, Shamir, Chaika, Shammai

Shamika ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Shamika İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Shamika İsmi Konulabilir Mi?

Shamika isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Shamika isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Shamika İsmi Caiz Mi?

Shamika ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Shamika isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Shamika İsminin Özellikleri

Shamika isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Shamika İsminin Sayı Analizi

Shamika isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
H: 10
A: 1
M: 16
İ: 12
K: 14
A: 1

Shamika isminin numerolojik değeri: 76

Shamika İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Shamika İsmi İle Akrostiş Şiirler

Saklarım seni en derin’de.
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Kalbim seninle atıyor inan bir bilsen
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Shamika İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Shamika isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Shamika

Shamika İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Shamika isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Shamika

Shamika İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Shamika isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Shamika

Shamika İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Shamika ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Shamika İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Shamika ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Sakin, Girişken, Zeki, Enerjik, Romantik olmalarıdır.

Shamika İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Shamika ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Panik, Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Kıskanç olmalarıdır.

Shamika isminin Notasyonları Nelerdir?

Shamika isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
H: Hatay
A: Adana
M: Muş
İ: İzmir
K: Kars
A: Adana

Shamika Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
H: Hasan
A: Ahmet
M: Mehmet
İ: İrfan
K: Kadri
A: Ahmet

Shamika isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
H: Hotel
A: Alfa
M: Mike
İ:
K: Kilo
A: Alfa

Shamika isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
H: Halat
A: Aydın
M: Merih
İ: İstif
K: Kalyon
A: Aydın

Shamika İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Shamika ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Shamika ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Shamika ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Shamika İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.