İsim Arama

Shameka İsminin Anlamı Nedir? Shameka Ne Demek?

Shameka ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Shameka isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Shameka isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Shameka isminin anlamı nedir? Shameka ne demek?

Shameka isminin anlamı nedir?
  • Shameka isminin cinsiyeti: Kız
  • Shameka isminin kökeni: Arapça
  • Shameka isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Shameka ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Shameka ismindeki harf sayısı: 7
  • Shameka isminin rengi: Pembe
  • Shameka isminin nitelikeri: Dürüst, Tez Canlı, İnatçı, Uyumlu, Çalışkan, Hayalperest

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Shameka

Shameka isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Shameka ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Shameka isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Shameka İsmiyle Uyumlu İsimler

Shameka İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Shaindel, Shawanda, Shalome, Shana, Shamed, Shayna, Sharona, Shams, Sharifah, Shakira

Shameka İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Shaughan, Shaban, Shalom, Shamar, Sharif, Shaan, Sharar, Shakar, Shamir, Shammai

Shameka ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Shameka İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Shameka İsmi Konulabilir Mi?

Shameka isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Shameka isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Shameka İsmi Caiz Mi?

Shameka ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Shameka isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Shameka İsminin Özellikleri

Shameka isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Shameka İsminin Sayı Analizi

Shameka isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
H: 10
A: 1
M: 16
E: 6
K: 14
A: 1

Shameka isminin numerolojik değeri: 70

Shameka İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Shameka İsmi İle Akrostiş Şiirler

Seher Merve
Hasretinden deli oluyorum ben
Ansızın çıkıverdin karşıma
Melek yüzlü kızım anlam kattın bu aşkımıza.
Eski günleri çok özledim ben
Kalbim çarpıyor
Ansızın çıkıverdin karşıma

Shameka İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Shameka isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Shameka

Shameka İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Shameka isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Shameka

Shameka İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Shameka isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Shameka

Shameka İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Shameka ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Shameka İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Shameka ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Sakin, Girişken, Zeki, Duygusal, Romantik olmalarıdır.

Shameka İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Shameka ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Panik, Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Kıskanç olmalarıdır.

Shameka isminin Notasyonları Nelerdir?

Shameka isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
H: Hatay
A: Adana
M: Muş
E: Edirne
K: Kars
A: Adana

Shameka Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
H: Hasan
A: Ahmet
M: Mehmet
E: Ekrem
K: Kadri
A: Ahmet

Shameka isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
H: Hotel
A: Alfa
M: Mike
E: Echo
K: Kilo
A: Alfa

Shameka isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
H: Halat
A: Aydın
M: Merih
E: Engin
K: Kalyon
A: Aydın

Shameka İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Shameka ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Shameka ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Shameka ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Shameka İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.