İsim Arama

Shams İsminin Anlamı Nedir? Shams Ne Demek?

Shams ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Shams isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Shams isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Shams isminin anlamı nedir? Shams ne demek?

Shams isminin anlamı nedir?
  • Shams isminin cinsiyeti: Kız
  • Shams isminin kökeni: Arapça
  • Shams isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Shams ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Shams ismindeki harf sayısı: 5
  • Shams isminin rengi: Pembe
  • Shams isminin nitelikeri: Dürüst, Tez Canlı, İnatçı, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Shams

Shams isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Shams ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Shams isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Shams İsmiyle Uyumlu İsimler

Shams İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Shamira, Shamara, Shamed, Shaya, Sharday, Shahirah, Sharona, Shams, Shaindel, Shari

Shams İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Shakar, Shalom, Shael, Shaan, Shallum, Sharif, Abrams, Shahjahan, Shammai, Shaughan

Shams ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Shams İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Shams İsmi Konulabilir Mi?

Shams isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Shams isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Shams İsmi Caiz Mi?

Shams ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Shams isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Shams İsminin Özellikleri

Shams isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Shams İsminin Sayı Analizi

Shams isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
H: 10
A: 1
M: 16
S: 22

Shams isminin numerolojik değeri: 71

Shams İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Shams İsmi İle Akrostiş Şiirler

Saklarım seni en derin’de.
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
Saklarım seni en derin’de.

Shams İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Shams isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Shams

Shams İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Shams isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Shams

Shams İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Shams isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Shams

Shams İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Shams ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Shams İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Shams ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Sakin, Girişken, Zeki olmalarıdır.

Shams İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Shams ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Panik, Agresif, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Shams isminin Notasyonları Nelerdir?

Shams isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
H: Hatay
A: Adana
M: Muş
S: Sinop

Shams Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
H: Hasan
A: Ahmet
M: Mehmet
S: Serhat

Shams isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
H: Hotel
A: Alfa
M: Mike
S: Sierra

Shams isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
H: Halat
A: Aydın
M: Merih
S: Seydi

Shams İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Shams ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Shams ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Shams ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Shams İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.