İsim Arama

Shaina İsminin Anlamı Nedir? Shaina Ne Demek?

Shaina ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Shaina isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Shaina isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Shaina isminin anlamı nedir? Shaina ne demek?

Shaina isminin anlamı nedir?
  • Shaina isminin cinsiyeti: Kız
  • Shaina isminin kökeni: İbranice
  • Shaina isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Shaina ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Shaina ismindeki harf sayısı: 6
  • Shaina isminin rengi: Pembe
  • Shaina isminin nitelikeri: Dürüst, Tez Canlı, İnatçı, Yaramaz, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Shaina

Shaina isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Shaina ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Shaina isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Shaina İsmiyle Uyumlu İsimler

Shaina İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Selina, Tryphaina, Alzina, Shaindel, Jarina, Sharona, Kolina, Yosephina, Melina, Evangelina

Shaina İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Shallum, Shakar, Mekselina, Shaban, Sharif, Shael, Sina, Shaughan, Shammai, Idina

Shaina ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Shaina İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Shaina İsmi Konulabilir Mi?

Shaina isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Shaina isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Shaina İsmi Caiz Mi?

Shaina ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Shaina isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Shaina İsminin Özellikleri

Shaina isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Shaina İsminin Sayı Analizi

Shaina isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
H: 10
A: 1
İ: 12
N: 17
A: 1

Shaina isminin numerolojik değeri: 63

Shaina İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Shaina İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sensiz olan her an bana bir azap
Hasretinle tarumar oldu gönlüm
Aşkım yüreğim sevdiğim Ceydam
İçim Yanar, kavrulur özleminle
Nereye yol aldığından habersiz masum umutlara…
Aşkım yüreğim sevdiğim Ceydam

Shaina İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Shaina isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Shaina

Shaina İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Shaina isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Shaina

Shaina İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Shaina isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Shaina

Shaina İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Shaina ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Shaina İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Shaina ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Sakin, Girişken, Enerjik, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Shaina İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Shaina ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Panik, Agresif, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Shaina isminin Notasyonları Nelerdir?

Shaina isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
H: Hatay
A: Adana
İ: İzmir
N: Niğde
A: Adana

Shaina Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
H: Hasan
A: Ahmet
İ: İrfan
N: Nizam
A: Ahmet

Shaina isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
H: Hotel
A: Alfa
İ:
N: November
A: Alfa

Shaina isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
H: Halat
A: Aydın
İ: İstif
N: Neptün
A: Aydın

Shaina İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Shaina ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Shaina ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Shaina ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Shaina İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.