İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Mina İsminin Anlamı Nedir?

  • Mina isminin cinsiyeti: Kız
  • Mina isminin kökeni: Arapça
  • Mina isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Mina ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Mina ismindeki harf sayısı: 4
  • Mina isminin rengi: Pembe

Mina İsminin Anlamı Nedir?

Mina isminin anlamı nedir?

Mina isminin anlamı nedir, Mina ne demektir, Mina ne anlama gelir, Mina manası nedir?

Mina İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Mina ismi kuranda geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Mina İsmi Konulabilir Mi?

Mina ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Mina isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Mina İsmi Caiz Mi?

Mina ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Mina isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Mina İsminin Analizi

Mina isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Mina ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Mina İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Mina İsminin Özellikleri

Mina isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Mina İsminin Numerolojisi

Mina isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
İ: 12
N: 17
A: 1

Mina isminin numerolojik değeri: 46

Mina İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Mina İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mavi gökyüzü ve deniz
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Nur yüzlü sevdiğim aşkımsın sen
Anlaşalım mı senin artık sevgili

Mina İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Mina isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Mina İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Mina isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Mina İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Mina isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Mina İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Mina Urgan: Yazar, filolog, profesör, çevirmen. İngiliz edebiyatının en önemli eserlerini Türk literatürüne kazandırmıştır. Thomas Malory, Henry Fielding, Balzac,...
Mina İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Mina Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
İ: İrfan
N: Nizam
A: Ahmet

Mina İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Mina isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
İ: İstif
N: Neptün
A: Aydın

Mina İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Mina isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
İ:
N: November
A: Alfa

Mina İsminin TDK Notasyonu

Mina isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
İ: İzmir
N: Niğde
A: Adana

Mina İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Mina ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Mina ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Mina ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
Mina İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 12 yorum yapılmıştır.

Mina Mina
21.10.2019

Estonca’daki anlamı ise ben anlamındadır. Türkçe’deki birinci tekil olan ben anlamı Mina olarak Estonca’da kullanılıyor. Mina isminin son yıllarda sıklıkla tercih edilmesi ismin birden fazla farklı anlama gelmesine bağlı olarak kullanılıyor.

Mina Mina
21.10.2019

İsmin bir diğer anlamı ise camın ana maddesi olarak belirtiliyor. Bir başka anlamı ise şarap şişesidir. Dinsel anlamda ismin anlamı Mekke’de şeytanın taşlandığı yer olarak da farklı bir anlam olarak değerlendiriliyor.

Mina Mina
21.10.2019

Mina isminin kökeni Arapça, Estonca, Farsça ve Tatarcadan geliyor. Bu isim birden çok anlam ifade etmesi nedeni ile de çok anlamlı isimler arasındaki yerini alıyor. İsmin en belirgin anlamı şeffaf ve billur olarak biliniyor.

Sevil Gölpınar
14.10.2019

Mina ismini çok beğeniyorum ama burada okuduğum yorumlardan sonra biraz korkmadım değil. Ya kızımla çok dalga geçerlerse. :(

Nefes Kaleli
10.10.2019

Miray ismi çok güzel. Kızımın adı Masal olacaktı ama Miray olarak değiştirmeye karar verdim. Miray isminin anlamı çok güzel. Miray ismini çok seviyorum.

Ayfer Aktaş
09.10.2019

Mina ismi çok güzel, dalga geçenler çarpılacak bir gün.

Mina Karatay'a Cevap
04.10.2019

Sesli güldüm :) Mina ismi çok güzel neden dalga geçiyorlar ki sizinle :( Mina ismi çok güzel ama biraz söylemesi zor.

Mina Becerikli
30.09.2019

Mina isminin anlamı çok güzel. Mina ismi Kuran da da geçiyor.

Mina Karatay'a Cevap
21.05.2018

Mina sen canını sıkma. Onu sana diyenlerin ben k... M a... A :).

Mina Dilekcan
21.05.2018

Mina ismi çok güzel. Arap ismi olması dışında tabi. Mina isminin kuranda geçtiğinide biliyorum ve tercih edilebilir isimlerin listesinde en başa geliyor.

Mina Karatay
21.05.2018

Mina ismi her açıdan güzel olsa da çok dalga geçiyorlar okulda benimle :( mina gel k.... M a.... A :(.

Mina Çelik
18.05.2018

Tüm kriterler bana uyuyor. Mina isminin en büyük özelliği çok öz güvenli olmasıdır bence.