İsim Arama

Saleema İsminin Anlamı Nedir? Saleema Ne Demek?

Saleema ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Saleema isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Saleema isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Saleema isminin anlamı nedir? Saleema ne demek?

Saleema isminin anlamı nedir?
  • Saleema isminin cinsiyeti: Kız
  • Saleema isminin kökeni: Arapça
  • Saleema isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Saleema ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Saleema ismindeki harf sayısı: 7
  • Saleema isminin rengi: Pembe
  • Saleema isminin nitelikeri: Dürüst, İnatçı, Gösterişli, Çalışkan, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Saleema

Saleema isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Saleema ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Saleema isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Saleema İsmiyle Uyumlu İsimler

Saleema İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Salimah, Saliha, Salkım, Sema, Salise, Deema, Salınbike, Salıkbike, Salwa, Salime

Saleema İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sallai, Saloman, Saltık, Salâhi, Salam, Salcan, Salgur, Salmon, Salâhattin, Salathiel

Saleema ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Saleema İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Saleema İsmi Konulabilir Mi?

Saleema isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Saleema isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Saleema İsmi Caiz Mi?

Saleema ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Saleema isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Saleema İsminin Özellikleri

Saleema isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Saleema İsminin Sayı Analizi

Saleema isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
A: 1
L: 15
E: 6
E: 6
M: 16
A: 1

Saleema isminin numerolojik değeri: 67

Saleema İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Saleema İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sevmenin hiç bu kadar zor olduğunu bilmezdim
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Lafta sözde gülüyordum sen yoksun diye
En güzel sen hep benimle hep benim kal
En güzel sen hep benimle hep benim kal
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor

Saleema İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Saleema isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Saleema

Saleema İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Saleema isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Saleema

Saleema İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Saleema isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Saleema

Saleema İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Saleema ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Saleema İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Saleema ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Girişken, Yetenekli, Duygusal, Zeki olmalarıdır.

Saleema İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Saleema ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Agresif, Obur, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Saleema isminin Notasyonları Nelerdir?

Saleema isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
A: Adana
L: Lüleburgaz
E: Edirne
E: Edirne
M: Muş
A: Adana

Saleema Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
A: Ahmet
L: Lokum
E: Ekrem
E: Ekrem
M: Mehmet
A: Ahmet

Saleema isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
A: Alfa
L: Lima
E: Echo
E: Echo
M: Mike
A: Alfa

Saleema isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
A: Aydın
L: Levent
E: Engin
E: Engin
M: Merih
A: Aydın

Saleema İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Saleema ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Saleema ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Saleema ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Saleema İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.