İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Salih İsminin Anlamı

 • Salih isminin cinsiyeti: Erkek
 • Salih isminin kökeni: Arapça
 • Salih isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Salih ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Salih ismindeki harf sayısı: 5
 • Salih isminin rengi: Mavi

Salih İsminin Anlamı Nedir?

Salih isminin anlamı nedir, Salih ne demektir, Salih ne anlama gelir, Salih manası nedir?

Salih İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Salih ismi kuranda geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Salih İsmi Konulabilir Mi?

Salih ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Salih isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Salih İsmi Caiz Mi?

Salih ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Salih isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Salih İsminin Analizi

Salih isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Salih ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Salih İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Salih İsminin Özellikleri

Salih isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Salih İsminin Numerolojisi

Salih isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
A: 1
L: 15
İ: 12
H: 10

Salih isminin numerolojik değeri: 60

Salih İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Salih İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sanki yıllarca sen gel demişim
Ansızın çalan kapımı, bir ömür sevdamsın
Lale gül kokulum sevdiğim benim
İçimde umut olursun yarim
Her gece rüyamda görüyorum seni

Salih İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Salih isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Salih İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Salih isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Salih İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Salih isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Salih İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Salih Bademci: Salih Bademci, 15 Ağustos 1984 tarihinde İzmir’de doğmuştur. İzmir Bornova Anadolu Lisesindenmezun oldu. Üniversite sınavına reklamcı olmayı hayal ede...
 • Salih Bezci: Salih Bezci, kurduğu Besa Grubunun Yönetim Kurulu Başkanıdır. 2011 – 2016 tarihleri arasında Ankara Ticaret Odası başkanlığı yaptı.Salih Bezci, 1955 y...
 • Salih Bozok: Atatürk'ün yaverliğini yapmış olan Türk asker ve siyasetçi. Salih Bozok, 1881'de Selanik'te doğdu. Mustafa Kemal ATATÜRK ile önce mahalle, daha sonra ...
 • Salih Güney: Salih Güney, 1 Ocak 1943 tarihinde Adana’da doğmuştur. Babası Çerkez kökenlidir. Babası Adana’da yedek subay iken orada tanışıp evlenmiş ve orada doğm...
 • Salih Kalyon: Salih Kalyon, 1946 yılında Ağrı’da doğmuştur. Aslen Trabzon, Çaykara,Koldere köyündendir. BabasıAbdurrahman Kalyoncu’dur. Salih Kalyon'un babası saatç...
 • Salih Memecan: Karikatürleri günlük olarak Sabah gazetesi ve atv'de , haftalık olarak da Aktüel dergisinde yayınlanmaktadır. Salih Memecan, 2 Eylül 1952 tarihinde Gi...
 • Salih Mirzabeyoğlu: Salih Mirzabeyoğlu, 10 Mayıs 1950 tarihinde Erzincan’da doğmuştur. Aslen Bitlislidir. Asıl adı Salih İzzet Erdiş’dir. Baba tarafı mus’un Mirzabeyler a...
 • Salih Müslim: Kürt kökenli Suriyeli politikacı, (PYD) Demokratik Birlik Partisi lideri.Salih Müslim, 3 Mart 1951 tarihinde Şeyran köyü, Kobani, Halep, Suriye’de doğ...
 • Salih Zeki Çolak: 17 Ağustos 2015 tarihinden itibaren Ankara’da Kara Kuvvetleri Komutanlığı görevini yürütmektedir.Salih Zeki Çolak, 20 Temmuz 1954 tarihinde Trabzon’un...
Salih İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Salih Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
A: Ahmet
L: Lokum
İ: İrfan
H: Hasan

Salih İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Salih isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
A: Aydın
L: Levent
İ: İstif
H: Halat

Salih İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Salih isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
A: Alfa
L: Lima
İ:
H: Hotel

Salih İsminin TDK Notasyonu

Salih isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
A: Adana
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
H: Hatay

Salih İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Salih ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Salih ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Salih ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Salih İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 3 yorum yapılmıştır.

Salih Avcıl
25.04.2019

Harikaaaaaa.

Salih Avcıl
25.04.2019

Harikaaaaaa.

Atakan
05.04.2017

Güzel.