İsim Arama

Sakinah İsminin Anlamı Nedir? Sakinah Ne Demek?

Sakinah ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sakinah isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sakinah isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sakinah isminin anlamı nedir? Sakinah ne demek?

Sakinah isminin anlamı nedir?
  • Sakinah isminin cinsiyeti: Kız
  • Sakinah isminin kökeni: Arapça
  • Sakinah isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sakinah ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sakinah ismindeki harf sayısı: 7
  • Sakinah isminin rengi: Pembe
  • Sakinah isminin nitelikeri: Dürüst, İnatçı, Hayalperest, Yaramaz, Misafirperver, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sakinah

Sakinah isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sakinah ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Sakinah isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sakinah İsmiyle Uyumlu İsimler

Sakinah İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Anah, Suzannah, Kanah, Sakinah, Dujanah, Hanah, Rinah, Channah, Ashnah, Jumanah

Sakinah İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jimnah, Sakın, Bunah, Sako, Binah, Sak, Saki, Harbonah, Kinah, Elkanah

Sakinah ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sakinah İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sakinah İsmi Konulabilir Mi?

Sakinah isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sakinah isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sakinah İsmi Caiz Mi?

Sakinah ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sakinah isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sakinah İsminin Özellikleri

Sakinah isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Sakinah İsminin Sayı Analizi

Sakinah isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
A: 1
K: 14
İ: 12
N: 17
A: 1
H: 10

Sakinah isminin numerolojik değeri: 77

Sakinah İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Sakinah İsmi İle Akrostiş Şiirler

Saklarım seni en derin’de.
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Kalbim seninle atıyor inan bir bilsen
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Ne olur sende benimle hep benim ol
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem

Sakinah İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sakinah isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sakinah

Sakinah İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sakinah isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sakinah

Sakinah İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sakinah isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sakinah

Sakinah İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sakinah ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sakinah İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sakinah ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Girişken, Romantik, Enerjik, Sağduyu Sahibi, Sakin olmalarıdır.

Sakinah İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sakinah ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Agresif, Kıskanç, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Panik olmalarıdır.

Sakinah isminin Notasyonları Nelerdir?

Sakinah isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
A: Adana
K: Kars
İ: İzmir
N: Niğde
A: Adana
H: Hatay

Sakinah Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
A: Ahmet
K: Kadri
İ: İrfan
N: Nizam
A: Ahmet
H: Hasan

Sakinah isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
A: Alfa
K: Kilo
İ:
N: November
A: Alfa
H: Hotel

Sakinah isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
A: Aydın
K: Kalyon
İ: İstif
N: Neptün
A: Aydın
H: Halat

Sakinah İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sakinah ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sakinah ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sakinah ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sakinah İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.