İsim Arama

Romina İsminin Anlamı Nedir? Romina Ne Demek?

Romina ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Romina isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Romina isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Romina isminin anlamı nedir? Romina ne demek?

Romina isminin anlamı nedir?
  • Romina isminin cinsiyeti: Kız
  • Romina isminin kökeni: Arapça
  • Romina isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Romina ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Romina ismindeki harf sayısı: 6
  • Romina isminin rengi: Pembe
  • Romina isminin nitelikeri: Komik, Pozitif, Uyumlu, Yaramaz, Misafirperver, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Romina

Romina isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Romina ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Romina isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Romina İsmiyle Uyumlu İsimler

Romina İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Alzina, Luigina, Adina, Halina, Lexina, Pierina, Corrina, Jokina, Kathrina, Aymina

Romina İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zelina, Romamti-Ezer, Sina, Zarina, Idina, Gemina, Mekselina, Sirina

Romina ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Romina İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Romina İsmi Konulabilir Mi?

Romina isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Romina isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Romina İsmi Caiz Mi?

Romina ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Romina isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Romina İsminin Özellikleri

Romina isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Romina İsminin Sayı Analizi

Romina isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

R: 21
O: 18
M: 16
İ: 12
N: 17
A: 1

Romina isminin numerolojik değeri: 85

Romina İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Romina İsmi İle Akrostiş Şiirler

Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
Onurunla yaşa sen hep mutlu ol
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Ne olur sende benimle hep benim ol
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Romina İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Romina isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Romina

Romina İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Romina isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Romina

Romina İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Romina isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Romina

Romina İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Romina Power: Romina Power, 2 Ekim 1951 tarihinde Los Angeles, Kaliforniya, ABD’de doğmuştur. Annesinin adı Linda Christian, babasının adı Tyrone Power’dır. Anne ve babası 1956 yılında boşandıktan sonra çocukluğu Meksika ve İtalya’da geçti. İngiltere'de bir yatılı okulda okudu. Beatles ve Bob Dylan’dan esinlenerek, o kendi müziğini vebeste yapmaya başladı. Bir doğum günü hediyesi olarak bir gitar hediye edilince gitar çalmayı öğrendi.14 yaşında filmlerde rol almaya başladı.1976 ve 1985 Eurovision Şarkı Yarışm...
Romina İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Romina ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Maceracı, Sırdaş, Zeki, Enerjik, Sağduyu Sahibi, Girişken olmalarıdır.

Romina İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Romina ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gaddar, İçine Kapanık, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Romina isminin Notasyonları Nelerdir?

Romina isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

R: Rize
O: Ordu
M: Muş
İ: İzmir
N: Niğde
A: Adana

Romina Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Rasim
O: Osman
M: Mehmet
İ: İrfan
N: Nizam
A: Ahmet

Romina isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Romeo
O: Oscar
M: Mike
İ:
N: November
A: Alfa

Romina isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Reis
O: Oruç
M: Merih
İ: İstif
N: Neptün
A: Aydın

Romina İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Romina ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Romina ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Romina ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Romina İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.