İsim Arama

Rhesus İsminin Anlamı Nedir? Rhesus Ne Demek?

Rhesus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Rhesus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Rhesus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Rhesus isminin anlamı nedir? Rhesus ne demek?

Rhesus isminin anlamı nedir?
  • Rhesus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Rhesus isminin kökeni: Yunanca
  • Rhesus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Rhesus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Rhesus ismindeki harf sayısı: 6
  • Rhesus isminin rengi: Mavi
  • Rhesus isminin nitelikeri: Komik, Tez Canlı, Çalışkan, Dürüst, Modern

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Rhesus

Rhesus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Rhesus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Rhesus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Rhesus İsmiyle Uyumlu İsimler

Rhesus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Rhesa, Rheta, Rhea, Ephesus

Rhesus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Rheo, Rhesus, Pegasus, Barjesus, Rheos, Narcissus

Rhesus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Rhesus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Rhesus İsmi Konulabilir Mi?

Rhesus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Rhesus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Rhesus İsmi Caiz Mi?

Rhesus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Rhesus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Rhesus İsminin Özellikleri

Rhesus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Rhesus İsminin Sayı Analizi

Rhesus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

R: 21
H: 10
E: 6
S: 22
U: 25
S: 22

Rhesus isminin numerolojik değeri: 106

Rhesus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Rhesus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Resimlerinde aşkı buldum ben inan
Her gece rüyamda görüyorum seni
En büyük sevdam sensin ey yarim
Sarsaydın birkerecik kollarınla beni
Ustası olmuşum aşka göğüs germenin
Sarsaydın birkerecik kollarınla beni

Rhesus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Rhesus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Rhesus

Rhesus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Rhesus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Rhesus

Rhesus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Rhesus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Rhesus

Rhesus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Rhesus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Rhesus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Rhesus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Maceracı, Sakin, Duygusal, Espirili, Misafirperver olmalarıdır.

Rhesus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Rhesus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gaddar, Panik, Gereksiz İnatçı, Baskıcı, Aceleci olmalarıdır.

Rhesus isminin Notasyonları Nelerdir?

Rhesus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

R: Rize
H: Hatay
E: Edirne
S: Sinop
U: Uşak
S: Sinop

Rhesus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Rasim
H: Hasan
E: Ekrem
S: Serhat
U: Ufuk
S: Serhat

Rhesus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Romeo
H: Hotel
E: Echo
S: Sierra
U: Uniform
S: Sierra

Rhesus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Reis
H: Halat
E: Engin
S: Seydi
U: Umman
S: Seydi

Rhesus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Rhesus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Rhesus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Rhesus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Rhesus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.