İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Recep İsminin Anlamı

 • Recep isminin cinsiyeti: Erkek
 • Recep isminin kökeni: Arapça
 • Recep isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Recep ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Recep ismindeki harf sayısı: 5
 • Recep isminin rengi: Mavi

Recep İsminin Anlamı Nedir?

Recep isminin anlamı nedir, Recep ne demektir, Recep ne anlama gelir, Recep manası nedir?

Recep İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Recep ismi kuranda geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Recep İsmi Konulabilir Mi?

Recep ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Recep isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Recep İsmi Caiz Mi?

Recep ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Recep isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Recep İsminin Analizi

Recep isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Recep ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.

Recep İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Recep İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Recep İsminin Özellikleri

Recep isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Recep İsminin Numerolojisi

Recep isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

R: 21
E: 6
C: 3
E: 6
P: 20

Recep isminin numerolojik değeri: 56

Recep İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Recep İsmi İle Akrostiş Şiirler

Reyhanım, gülümsün sen.
Emanet gibi taşıyorum seni gönlüm’de.
Canımdan bir parçasın inan hasretim
Emanet gibi taşıyorum seni gönlüm’de.
Puslu bir iklime dönmüş sevdalar

Recep İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Recep isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Recep İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Recep isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Recep İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Recep isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Recep İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Recep Akdağ: 24 Mayıs 2016 tarihinde 65. Hükümet'te Sağlık Bakanı olarak görevlendirildi.Recep Akdağ, 8 Mayıs 1960 tarihinde Erzurum, İspir’de doğmuştur. Babasının...
 • Recep Aktuğ: Mehmet Recep Aktuğ; 13 mayıs 1954 de izmir çeşme'de doğan sanatçı, ilk ve orta eğitimini izmir'de tamamladı. 1973 yılında liseye devam ederken anadolu...
 • Recep Bakırcı: (HEPAR) Hak ve Eşitlik Partisi Genel BaşkanıRecep Bakırcı, 1968 yılında Burdur’da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Burdur'da tamamladı....
 • Recep Özcan: Recep Özcan, Fenerbahçe Spor Kulübünün 5935 sicil numaralı Genel Kurul ve Yüksek Divan Kurulu Üyesidir. Eski Fenerbahkanlığı döneminde de F.Bahçe Yöne...
 • Recep Tayyip Erdoğan: Türkiye Cumhuriyeti'nin 12. CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti'nin 2003 yılından beri (59., 60. ve 61. Dönem) başbakanı ve 2002 yı...
 • Recep Yazıcıoğlu: Recep Yazıcıoğlu, 2 Haziran 1948 da Trabzon’un Sürmene ilçesi Yılmazlar köyü Köprübaşı'nda doğmuştur. İbişoğulları'ndan müftü Mustafa ve Fatma Yazıcıo...
Recep İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Recep Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Rasim
E: Ekrem
C: Cemal
E: Ekrem
P: Poyraz

Recep İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Recep isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Reis
E: Engin
C: Cemal
E: Engin
P: Poyraz

Recep İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Recep isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

R: Romeo
E: Echo
C: Charlie
E: Echo
P: Papa

Recep İsminin TDK Notasyonu

Recep isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

R: Rize
E: Edirne
C: Ceyhan
E: Edirne
P: Polatlı

Recep İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Recep ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Recep ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Recep ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Recep İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 3 yorum yapılmıştır.

Recep Korkusuz
12.01.2019

Teşekkürler.

Recep Demir
16.12.2018

Hayal dunyası.

Recep Bulut Turan
16.07.2018

Bana yardım ettiğin için teşekürler.