İsim Arama

Polla İsminin Anlamı Nedir? Polla Ne Demek?

Polla ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Polla isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Polla isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Polla isminin anlamı nedir? Polla ne demek?

Polla isminin anlamı nedir?
  • Polla isminin cinsiyeti: Kız
  • Polla isminin kökeni: Arapça
  • Polla isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Polla ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Polla ismindeki harf sayısı: 5
  • Polla isminin rengi: Pembe
  • Polla isminin nitelikeri: Haylaz, Pozitif, Gösterişli, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Polla

Polla isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Polla ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Polla isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Polla İsmiyle Uyumlu İsimler

Polla İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sybella, Hilla, Ariella, Idylla, Isahella, Sybilla, Daniella, Chrysilla, Zilla, Scylla

Polla İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Abdulla, Abbulla, Polyphemus, Abdualla, Polat, Atilla, Polycarp

Polla ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Polla İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Polla İsmi Konulabilir Mi?

Polla isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Polla isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Polla İsmi Caiz Mi?

Polla ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Polla isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Polla İsminin Özellikleri

Polla isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Polla İsminin Sayı Analizi

Polla isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
O: 18
L: 15
L: 15
A: 1

Polla isminin numerolojik değeri: 69

Polla İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Polla İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prensim sevdiğim yarınım olsan olmaz mı yar
Onurunla yaşa sen hep mutlu ol
Lazımken bana sevgin, tutunmak için zamana
Lazımken bana sevgin, tutunmak için zamana
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Polla İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Polla isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Polla

Polla İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Polla isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Polla

Polla İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Polla isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Polla

Polla İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Polla ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Polla İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Polla ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Sırdaş, Yetenekli, Girişken olmalarıdır.

Polla İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Polla ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, İçine Kapanık, Obur, Agresif olmalarıdır.

Polla isminin Notasyonları Nelerdir?

Polla isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
O: Ordu
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
A: Adana

Polla Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
O: Osman
L: Lokum
L: Lokum
A: Ahmet

Polla isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
O: Oscar
L: Lima
L: Lima
A: Alfa

Polla isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
O: Oruç
L: Levent
L: Levent
A: Aydın

Polla İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Polla ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Polla ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Polla ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Polla İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.