İsim Arama

Qitarah İsminin Anlamı Nedir? Qitarah Ne Demek?

Qitarah ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Qitarah isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Qitarah isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Qitarah isminin anlamı nedir? Qitarah ne demek?

Qitarah isminin anlamı nedir?
  • Qitarah isminin cinsiyeti: Kız
  • Qitarah isminin kökeni: Arapça
  • Qitarah isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Qitarah ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Qitarah ismindeki harf sayısı: 7
  • Qitarah isminin rengi: Pembe
  • Qitarah isminin nitelikeri: Akıllı, Yaramaz, Romantik, İnatçı, Komik, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Qitarah

Qitarah isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Qitarah ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

:
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Qitarah isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Qitarah İsmiyle Uyumlu İsimler

Qitarah İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Gederah, Oprah, Taberah, Serah, Mirah, Neorah, Samarah, Nazirah, Devorah, Tharah

Qitarah İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Emrah, Jarah, Jorah, Ziporah, Korah, Jerah, İnşirah, Zerah, Zorah, Hasrah

Qitarah ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Qitarah İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Qitarah İsmi Konulabilir Mi?

Qitarah isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Qitarah isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Qitarah İsmi Caiz Mi?

Qitarah ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Qitarah isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Qitarah İsminin Özellikleri

Qitarah isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Qitarah İsminin Sayı Analizi

Qitarah isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

: 0
İ: 12
T: 24
A: 1
R: 21
A: 1
H: 10

Qitarah isminin numerolojik değeri: 69

Qitarah İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Qitarah İsmi İle Akrostiş Şiirler

İçimi ısıtan bir buruk keder.
Tek emelim vardı Yarim olmandı
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Rahat uyuyamazdım saçının kokusu duymayınca,
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Hasretim bitene kadar elimi tutmazsan

Qitarah İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Qitarah isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Qitarah

Qitarah İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Qitarah isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Qitarah

Qitarah İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Qitarah isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Qitarah

Qitarah İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Qitarah ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Qitarah İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Qitarah ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Düşünceli, Enerjik, Canayakın, Girişken, Maceracı, Sakin olmalarıdır.

Qitarah İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Qitarah ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sessiz, Kırılgan, Sessiz, Agresif, Gaddar, Panik olmalarıdır.

Qitarah isminin Notasyonları Nelerdir?

Qitarah isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Q:
İ: İzmir
T: Tokat
A: Adana
R: Rize
A: Adana
H: Hatay

Qitarah Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Q: Kömür
İ: İrfan
T: Temel
A: Ahmet
R: Rasim
A: Ahmet
H: Hasan

Qitarah isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Q: Quebec
İ:
T: Tanfo
A: Alfa
R: Romeo
A: Alfa
H: Hotel

Qitarah isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Q: Kömür
İ: İstif
T: Turgut
A: Aydın
R: Reis
A: Aydın
H: Halat

Qitarah İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Qitarah ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Qitarah ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Qitarah ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Qitarah İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.