İsim Arama

Petros İsminin Anlamı Nedir? Petros Ne Demek?

Petros ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Petros isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Petros isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Petros isminin anlamı nedir? Petros ne demek?

Petros isminin anlamı nedir?
  • Petros isminin cinsiyeti: Erkek
  • Petros isminin kökeni: Ermenice
  • Petros isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Petros ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Petros ismindeki harf sayısı: 6
  • Petros isminin rengi: Mavi
  • Petros isminin nitelikeri: Haylaz, Çalışkan, Romantik, Komik, Pozitif, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Petros

Petros isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Petros ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Petros isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Petros İsmiyle Uyumlu İsimler

Petros İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Katharos, Kairos, Keros, Petra, Petek, Petrina

Petros İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Bedros, Kyros, Kedros, Stavros, Eros, Isidoros, Petros, Argyros, Kristophoros, Theros

Petros ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Petros İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Petros İsmi Konulabilir Mi?

Petros isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Petros isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Petros İsmi Caiz Mi?

Petros ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Petros isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Petros İsminin Özellikleri

Petros isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Petros İsminin Sayı Analizi

Petros isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
E: 6
T: 24
R: 21
O: 18
S: 22

Petros isminin numerolojik değeri: 111

Petros İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Petros İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prenseslerden bile daha güzelsin
Etrafta sirenler çalmakta boşuna haykırışlarım
Tarih tekerrürden ibaret olsa keşke
Rahatı huzuru özledim yar’im
Onur Ayva
Sararır güllerim yanımda olmazsan

Petros İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Petros isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Petros

Petros İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Petros isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Petros

Petros İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Petros isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Petros

Petros İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Petros ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Petros İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Petros ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Duygusal, Canayakın, Maceracı, Sırdaş, Espirili olmalarıdır.

Petros İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Petros ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Gereksiz İnatçı, Sessiz, Gaddar, İçine Kapanık, Baskıcı olmalarıdır.

Petros isminin Notasyonları Nelerdir?

Petros isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
E: Edirne
T: Tokat
R: Rize
O: Ordu
S: Sinop

Petros Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Ekrem
T: Temel
R: Rasim
O: Osman
S: Serhat

Petros isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
E: Echo
T: Tanfo
R: Romeo
O: Oscar
S: Sierra

Petros isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Engin
T: Turgut
R: Reis
O: Oruç
S: Seydi

Petros İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Petros ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Petros ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Petros ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Petros İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Hüseyin Yalçın
28.07.2018

Petros ghevondyan adlı bir ermeni fedai den bu ismi öğrendim.