İsim Arama

Petey İsminin Anlamı Nedir? Petey Ne Demek?

Petey ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Petey isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Petey isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Petey isminin anlamı nedir? Petey ne demek?

Petey isminin anlamı nedir?
  • Petey isminin cinsiyeti: Erkek
  • Petey isminin kökeni: Yunanca
  • Petey isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Petey ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Petey ismindeki harf sayısı: 5
  • Petey isminin rengi: Mavi
  • Petey isminin nitelikeri: Haylaz, Çalışkan, Romantik, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Petey

Petey isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Petey ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.

Petey isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Petey İsmiyle Uyumlu İsimler

Petey İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Petek, Petra, Petrina

Petey İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Petros, Petar, Petey, Petrus, Petr

Petey ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Petey İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Petey İsmi Konulabilir Mi?

Petey isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Petey isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Petey İsmi Caiz Mi?

Petey ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Petey isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Petey İsminin Özellikleri

Petey isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Petey İsminin Sayı Analizi

Petey isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
E: 6
T: 24
E: 6
Y: 28

Petey isminin numerolojik değeri: 84

Petey İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Petey İsmi İle Akrostiş Şiirler

Payımıza düşen sessizliği dinlemeliydik belki de
Eski günleri çok özledim ben
Tenin kokusu gitmedi hala
Eski günleri çok özledim ben
Yüreğimdeki sevdasın sen Dolunayım

Petey İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Petey isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Petey

Petey İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Petey isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Petey

Petey İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Petey isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Petey

Petey İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Petey ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Petey İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Petey ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Duygusal, Canayakın, Gezgin olmalarıdır.

Petey İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Petey ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Gereksiz İnatçı, Sessiz, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Petey isminin Notasyonları Nelerdir?

Petey isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
E: Edirne
T: Tokat
E: Edirne
Y: Yozgat

Petey Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Ekrem
T: Temel
E: Ekrem
Y: Yahya

Petey isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
E: Echo
T: Tanfo
E: Echo
Y: Yankee

Petey isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Engin
T: Turgut
E: Engin
Y: Yılmaz

Petey İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Petey ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Petey ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Petey ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Petey İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.