İsim Arama

Petar İsminin Anlamı Nedir? Petar Ne Demek?

Petar ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Petar isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Petar isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Petar isminin anlamı nedir? Petar ne demek?

Petar isminin anlamı nedir?
  • Petar isminin cinsiyeti: Erkek
  • Petar isminin kökeni: Yunanca
  • Petar isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Petar ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Petar ismindeki harf sayısı: 5
  • Petar isminin rengi: Mavi
  • Petar isminin nitelikeri: Haylaz, Çalışkan, Romantik, İnatçı, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Petar

Petar isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Petar ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Petar isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Petar İsmiyle Uyumlu İsimler

Petar İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Petrina, Petra, Reftar, Muattar, Petek

Petar İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Muhtar, Petrus, Matar, Abdüssettar, Settar, Aytar, Petros, Bayraktar, Tatar, Petar

Petar ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Petar İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Petar İsmi Konulabilir Mi?

Petar isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Petar isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Petar İsmi Caiz Mi?

Petar ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Petar isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Petar İsminin Özellikleri

Petar isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Petar İsminin Sayı Analizi

Petar isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
E: 6
T: 24
A: 1
R: 21

Petar isminin numerolojik değeri: 72

Petar İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Petar İsmi İle Akrostiş Şiirler

Payımıza düşen sessizliği dinlemeliydik belki de
Eski günleri çok özledim ben
Tenin kokusu gitmedi hala
Ansızın çıkıverdin karşıma
Rabbime şükürler olsun ki sevdam alevinle kavruluyor

Petar İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Petar isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Petar

Petar İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Petar isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Petar

Petar İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Petar isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Petar

Petar İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Petar ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Petar İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Petar ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Duygusal, Canayakın, Girişken, Maceracı olmalarıdır.

Petar İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Petar ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Gereksiz İnatçı, Sessiz, Agresif, Gaddar olmalarıdır.

Petar isminin Notasyonları Nelerdir?

Petar isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
E: Edirne
T: Tokat
A: Adana
R: Rize

Petar Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Ekrem
T: Temel
A: Ahmet
R: Rasim

Petar isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
E: Echo
T: Tanfo
A: Alfa
R: Romeo

Petar isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
E: Engin
T: Turgut
A: Aydın
R: Reis

Petar İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Petar ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Petar ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Petar ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Petar İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.